Strona główna 0_Slider Kłopoty na ul.1 Maja od ponad tygodnia. Przyczyna? Banalna…

Kłopoty na ul.1 Maja od ponad tygodnia. Przyczyna? Banalna…

21

Prace na jednym pasie ulicy 1 Maja w Świdnicy dają się we znaki kierowcom. Wyłączenie z ruchu niewielkiej części jezdni w godzinach szczytu doprowadza do blokady skrzyżowania. – Od ponad półtora tygodnia nikt nic tam nie robi, dlaczego więc nadal pas jezdni jest zastawiony? – pytają zdenerwowani kierowcy. Wykonawca tłumaczy.

Od kilku miesięcy trwa modernizacja budynku przy ul. 1 Maja 23, w którym powstają mieszkania chronione. Na potrzeby obiektu konieczna była budowa nowej studni do kanalizacji ogólnospławnej, która w tym miejscu przebiega na dużej głębokości. – Prace przy studni skończyliśmy już dawno, ale jezdni nie możemy udostępnić. Przyczyna jest banalna – wyjaśnia Paweł Kubiak, dyrektor w Sirbud-Minari, wałbrzyskiej spółce, która wykonuje modernizację budynku. – Nie udało nam się znaleźć firmy, która wykona asfaltowanie. Byliśmy gotowi ponieść dodatkowe koszty, prosiliśmy firmy ze Świdnicy, Wałbrzycha, Boguszowa-Gorc. Nikt nie ma wolnych terminów! Dopiero na 9 października udało nam się uzgodnić wykonawcę.

Jak dodaje dyrektor, Sirbud nie ma odpowiednich maszyn, by samodzielnie wykonać prace. Być może uda się uzyskać zgodę od zarządcy drogi na tymczasowe zasypanie dziury i puszczenie ruchu.

/asz/