Strona główna 0_Slider Kłopoty na ul.1 Maja od ponad tygodnia. Przyczyna? Banalna…

Kłopoty na ul.1 Maja od ponad tygodnia. Przyczyna? Banalna…

21

Prace na jednym pasie ulicy 1 Maja w Świdnicy dają się we znaki kierowcom. Wyłączenie z ruchu niewielkiej części jezdni w godzinach szczytu doprowadza do blokady skrzyżowania. – Od ponad półtora tygodnia nikt nic tam nie robi, dlaczego więc nadal pas jezdni jest zastawiony? – pytają zdenerwowani kierowcy. Wykonawca tłumaczy.

Od kilku miesięcy trwa modernizacja budynku przy ul. 1 Maja 23, w którym powstają mieszkania chronione. Na potrzeby obiektu konieczna była budowa nowej studni do kanalizacji ogólnospławnej, która w tym miejscu przebiega na dużej głębokości. – Prace przy studni skończyliśmy już dawno, ale jezdni nie możemy udostępnić. Przyczyna jest banalna – wyjaśnia Paweł Kubiak, dyrektor w Sirbud-Minari, wałbrzyskiej spółce, która wykonuje modernizację budynku. – Nie udało nam się znaleźć firmy, która wykona asfaltowanie. Byliśmy gotowi ponieść dodatkowe koszty, prosiliśmy firmy ze Świdnicy, Wałbrzycha, Boguszowa-Gorc. Nikt nie ma wolnych terminów! Dopiero na 9 października udało nam się uzgodnić wykonawcę.

Jak dodaje dyrektor, Sirbud nie ma odpowiednich maszyn, by samodzielnie wykonać prace. Być może uda się uzyskać zgodę od zarządcy drogi na tymczasowe zasypanie dziury i puszczenie ruchu.

/asz/

 • Nie usuwajcie konta!

  Gdyby firma Sirbud gładko płaciła podwykonawcom faktury, to na pewno byliby chętni do wykonania tej drobnej usługi. Ale kto jest z branży, ten wie jakie z nimi są szarpania po robocie 😀

  • Mareczek

   Sirbud nie jest problemem tylko umowa zawarta z miastem. Gdyby sirbut miał zapłacić za każdy dzień zwłoki po 100 000 pln to by wykonawcę znalazł a tak miał i ma wywalone.

 • Domino

  Tych wszystkich robót w Świdnicy chyba nikt nie przemyślał i ze sobą nie konsultował. To, że przez kilkadziesiąt lat niewiele się dzialo nie znaczy, że teraz trzeba wszystko naraz zrobić. Remonty drog, chodników, kamienic, rewitalizacje parków, przyłączanie do MZC. Trudno przejechać przez miasto, a o ciszy można pomarzyć. Może na cmentarzu.

  • abc

   Z dwojga złego to jednak wolę, jak coś się robi w mieście. Niedogodność przez jakiś czas a później spokój na lata.

   • henryk

    Tylko jeśli coś się robi to z głową. W przypadku inwestycji nie uzgodniono priorytetów i w głowie też coś trzeba coś w mieć.

    • abc

     Ojjj.. Heniu, Heniu… z Ciebie widzę to taki dupotrój-jęczydupa. Fakt, że można było prace lepiej zaplanować, ale tydzień obsuwy to jeszcze nie tragedia w porównaniu np. do kilku miesięcy, jak było z rondem na Zarzeczu.

     Rozumiem, że idą wybory i musisz zaistnieć, ale aż tak się czepiać?

   • Domino

    Ten “jakiś czas” bezsensownie się wydłuża z powodu przestojów lub porzucania robót lub, jak w przypadku 1 Maja, braku ciągłości, bo ktoś swoje skończył i zostawił. A tego, kto naprawi nawierzchnię nie widać.

    • Czytelnik

     Dokładnie , brak nadzoru na robotami drogowymi , na Ks. Bolka tak samo idzie to jak krew z nosa , teraz z frezowano cały pas i znowu kilka dni przerwy . A pogoda sie załamuje i znowu asfalt będzie kładziony podczas deszczu tak jak na Pl. Grunwaldzkim .

  • BA

   Działo się, działo, tylko się zapomniało. Za Murdzka Piękny Plac św. Małgorzaty, ul. Śląska, Sprzymierzeńców z nowoczesnym wiaduktem, ronda przy każdym wjeździe do miasta, Bystrzycka, Kliczkowska, Wróblewskiego, Zamenhofa, Plac Wolności, Centrum Przesiadkowe z ul. Kolejową i pomniejsze remonty

   • YES

    taa,piękne kamienne ladowisko,koszmarny pomniczek i zajefajne santa portki-no działo sie w okolicach katedry 🙂 no byłbym zapomniał o futurystycznym placu Lenona 🙂

   • Swidniczanin

    Tak. I na Sprzymierzeńców rondo do poprawki bo autobusy się tam nie mieściły, Pionierów to 2x była robiona bo przypomniano sobie o mostach na Witoszówce i Młynówce, z wiaduktem też były problemy, centrum przesiadkowe też się wlokło bo ktoś tam chyba zbankrutował, podobnie jak przy tym wiadukcie, który dokańczała Skanska o ile dobrze pamiętam? I tak to było, że coś się robiło, żeby robić bo są pieniądze, a potem się znowu ryło bo a to gdzieś rura pękła, a to oświetlenie przydałoby się wymienić, a to jeszcze coś innego. I też były obsuwy. Albo coś się zaczynało na pokaz przed wyborami i potem to stało rozgrzebane. Ja tak to widzę. I tak to jest, jak kryterium przetargu jest cena.

    • BA

     Nie jest pan uczciwy w tym co pan pisze. Już raz napisałam i jeszcze powtórzę. Myli pan czas i fakty przedstawiając swoją wersję wydarzeń. Cel jest jeden-dołożyć poprzednikom za wszelką cenę, a że nie jest zgodne z prawdą to co tam….zawsze się coś przylepi.

 • Antoni

  JAK WSZĘDZIE OSTATNIO W ŚWIDNICY

 • nmisiek

  Nie robią źle, robią też źle. Dużo niedobrze, mało to samo. Zawsze komuś coś przeszkadza. Panie “henryku”, a co to są wg Pana priorytety?

  • YES

   pasy na ulicach 🙂

 • Jan

  Dobrze przygotowany harmonogram i przemyślane przetargi pozwalają kończyć inwestycje w terminie. Tu jest zwykła fuszerka i inwestycja prowadzona bez głowy.

  • abc

   Widać, że budowlankę to znasz tylko teoretycznie. Działam w tej branży od wielu lat i tak pięknie jak piszesz to nawet na Zachodzie nie jest. W budowlance masz wiele czynników, które wpływają na terminy. Nawet najlepiej przygotowany harmonogram także zakłada obsunięcia w terminach.

   W tym przypadku masz ledwie tydzień obsuwy a robisz zadymę, jakby sprawa ciągnęła się jak z Zaułkiem Świętokrzyskim.

   • Jan

    Oczywiście, że tydzień opóźnienia na budynku to nie problem. Ale dwa tygodnie przewężenia w tym miejscu bo sobie podwykonawcy nie znaleźli to całkiem co innego! Poza tym uważam że nie trzeba się znać na budowlance żeby przeprowadzić dobrze i sprawnie proces budowy.

    • abc

     Tu cię zmartwię. Nie da się dobrze i sprawnie przeprowadzić procesu budowy nie mając pojęcia o budowlance. Właśnie ludzie o takim myśleniu jak Twoje zasiadają często w urzędach, stąd taka rozpierducha w publicznych inwestycjach. Nie ważne, czy jesteś projektantem, wykonawcą, czy urzędnikiem piszącym przetargi, bez znajomości realiów i gruntownej wiedzy nie da się dobrze i sprawnie poprowadzić procesu budowy.

     • obserwator

      Już się pogubiłem, nie “nie ma obsuwy” czy “taka rozpierducha”? Zdecyduj się fachowcu:)

     • abc

      Gubisz się jak zwykle. Pisząc: “ludzie o takim myśleniu jak Twoje zasiadają CZĘSTO w urzędach” – uwaga, trudne słowo: generalizuję. W tym przypadku nie piszę konkretnie o Świdnicy, tylko o często spotykanych sytuacjach, gdzie urzędnicy w różnych miastach w Polsce pracują na tyle nieudolnie, że mamy rozpierduchę.

      Czy dalej nie rozumiesz?