Strona główna Wydarzenia Żarów Żarowscy seniorzy wrócili na studia

Żarowscy seniorzy wrócili na studia

0

Nie mają już 20 lat, ale aktywnością przebijają niejednego studenta. Po raz dziesiąty Uniwersytet Trzeciego Wieku w Żarowie zainaugurował rok akademicki. Uroczystość, która odbyła się w piątek, 28 września otworzyła prezes żarowskiej uczelni dla seniorów Krystyna Markiewicz.

Spotykamy się na progu nowego roku akademickiego. Myślę, że będzie on owocny, a przede wszystkim przyjemny. U nas każdy może wybrać to, co mu najbardziej odpowiada i zostać z nami tyle, ile chce. Atrakcyjny program uniwersytetu zachęca do przyłączenia się do nas. Tu nie ma określonego czasu edukacji. Niektórzy są z nami już dziesięć lat, ale też ciągle przybywa nowych słuchaczy – mówiła Krystyna Markiewicz prezes UTW w Żarowie.

Uniwersytet jest prężnie działającą grupą, która oprócz regularnych zajęć angażuje się również w wiele imprez kulturalnych oraz sportowych. Wspólnym spotkaniom słuchaczy zawsze towarzyszy uśmiech i pozytywna energia. Tegoroczny rok akademicki będzie dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku wyjątkowy. Niebawem będą świętować dziesięciolecie swojego funkcjonowania. – Życzę Wam, aby Uniwersytet Trzeciego Wieku działał jeszcze przez długie lata i dalej tak prężnie się rozwijał, jak dotychczas. Tutaj możecie nauczyć się czegoś nowego, bawić się, spędzać miło czas. Będzie to jubileuszowy rok akademicki. Czas podsumowań, tego co już zostało wypracowane, ale to także czas snucia planów na przyszłość. Już dziś dziękuję Wam za aktywne uczestnictwo w życiu naszej gminy i życzę dalszej realizacji planów oraz zamierzeń – gratulował seniorom burmistrz Leszek Michalak.

Nie tylko wykłady z różnych dziedzin nauki, nie tylko warsztaty komputerowe, ale także ćwiczenia ruchowe i gimnastyka – to zajęcia, w których od lat uczestniczą studenci-seniorzy. Co roku seniorzy z żarowskiej uczelni mają okazję uczestniczyć w zajęciach poszerzających ich wiedzę, umiejętności i pozwalające spędzać aktywnie swój wolny czas.

/UM Żarów, opr. mn/

Poprzedni artykułKłopoty na ul.1 Maja od ponad tygodnia. Przyczyna? Banalna…
Następny artykułSprawa milionowej kary za Zaułek Świętokrzyski w sądzie