Strona główna 0_Slider Historia przedsiębiorczej świdniczanki w międzynarodowym wydawnictwie

Historia przedsiębiorczej świdniczanki w międzynarodowym wydawnictwie

0

Już wkrótce, 9 listopada na scenie Teatru Kamienica w Warszawie stanie 20 przedsiębiorczych Polek, kobiet sukcesu, które specjalnie na tę okazję przyjadą z 15 krajów świata, by uczyć Polaków sukcesu oraz celebrować premierę wspólnie napisanej książki “Biznesowe inspiracje Polek na świecie”. Wśród bohaterek publikacji jest pochodząca ze Świdnicy Monika Leoniuk-Swierc, która zbudowała swój sukces w Irlandii.

Książka jest unikalnym w skali światowej zbiorem dwudziestu, nigdzie wcześniej niepublikowanych wzruszających historii, zarówno życiowych, jak i biznesowych, popartych cennymi radami, wypracowanymi na przestrzeni lat przez Polki, prowadzące swe biznesy za granicą. Swoją historię opowiada również Monika Leoniuk-Swierc. Urodziła się w 1978 roku w Świdnicy, jest absolwentką wydziałów resocjalizacji Pomorskiej Akademii Pedagogicznej w Słupsku i pedagogiki na Uniwersytecie Wrocławskim. W 2004 roku wyemigrowała do Irlandii,  a od 2013 roku współpracuje z firmą kosmetyczną tianDe. Zaangażowała się społecznie w grupę Woman in Business. Kieruje 300 osobowym zespołem, a w 2016 i 2018 roku w Moskwie została nagrodzona jako Lider Roku. Swoje doświadczenia przekazuje pozostałym pracownikom, szkoli nowe kadry i wspiera kobiety w rozwoju zawodowym. Kariera nie przeszkodziła jej w stworzeniu szczęśliwej rodziny. Jest mężatką, mamą dwóch córek. Znajduje czas na pasję, jaką jest ciężki gotycki rock.

Przedmowę do II edycji książki “Biznesowe inspiracje Polek na świecie” napisała znana polska aktorka filmowa i teatralna Ewa Błaszczyk, która w 2012 roku założyła fundację „Akogo?” działającą na rzecz dzieci wymagających rehabilitacji po ciężkich urazach neurologicznych. W 2013 r. Pani Ewa otworzyła klinikę BUDZIK, jako pierwszy w Polsce wzorcowy szpital dla dzieci w śpiączce.

Wśród autorek książki znajdziemy między innymi światowej sławy portrecistkę Barbarę Kaczmarowską-Hamilton, której pozowali Papież Jan Paweł II, Królowa Matka czy Książe Kentu; dr Gabrielę Mercik – laureatkę nagrody Ladies Forward – dedykowanej kobietom zmieniającym biznes w Londynie. Stany Zjednoczone reprezentować będą: Iwona Podolak i dr Łucja Mirowska-Kopeć zarządzająca placówką szkolną, której budżet wynosi ponad 6 milionów dolarów rocznie. Autorki książki przyjadą również ze Szwajcarii, Szwecji, Niemiec, Danii, Włoch, Irlandii czy Wielkiej Brytanii.

Premiera książki będzie integralnym wydarzeniem kongresu  „Biznesowe inspiracje – 50 sposobów na biznes i pieniądze” dwadzieścia przedsiębiorczych Polek z 15 krajów przedstawi uczestnikom praktyczne pomysły na biznes do wykorzystania w Polsce. Inicjatorką projektu, wydawcą książki „Biznesowe inspiracje Polek na świecie” oraz organizatorem wydarzeń planowanych w listopadzie w Polsce jest Kinga Langley, założycielka i prezes PREMIER International Business Club z siedzibą w Wielkiej Brytanii oraz USA.

/opr. red./