Strona główna 0_Slider Znamy zwycięzców trzeciej edycji Rally Kegger!

Znamy zwycięzców trzeciej edycji Rally Kegger! [FOTO]

0

Dobiegła końca walka z czasem, której stawką był triumf w trzeciej edycji Rally Kegger – szóstej i ostatniej eliminacji tegorocznej imprezy rajdowej Tarmac Masters. Na uczestników czekał sobotni Super Special Stage i sześć niedzielnych odcinków specjalnych. 

 

Sobotnia próba rozegrana na parkingu firmy Electrolux w Świdnicy była bardzo widowiskowa. Wytypowane pary załóg rywalizowały ze sobą równolegle na specjalnie przygotowanym torze. Ostatecznie Super Special Stage Turbo Julita padł łupem załogi Tomasz Gucwa i Marcin Małek (Subaru Impreza), którzy zostali pierwszymi liderami rajdu. Triumfatorzy super oesu nie dojechali ostatecznie do mety całej rajdu. Z powodu wypadku opuścili rywalizację na czwartym odcinku specjalnym (więcej o tym TUTAJ).

 

W niedzielę na kibiców i zawodników czekało w sumie sześć odcinków specjalnych. Były to dwie konfiguracje przejeżdżane trzykrotnie, a konkretnie OS Kątki z Zebrzydowa do Mysłakowa (5,1 km) i OS Świdnica (Świdnica / Niegoszów / Wierzbna – 6 km). Trzy pierwsze niedzielne próby zdominowane zostały przez załogę Aleksander Terlecki i Bartosz Załużny (Mitsubishi Lancer), którzy w klasyfikacji generalnej odskoczyli już na nieco ponad 22 sekundy. Później już nie wygrywali, ale cały czas pilnowali wyniku, jadąc w czołówce. Finalnie Terlecki i Załużny, mimo że nie wygrywali oesów, to i tak powiększyli swoją przewagę. Na finiszu o 32,6 sek. pokonali drugą załogę Wojciech Szatniewski i Marek Nowiński (Subaru Legacy) i o 41,1 sek. trzecich w stawce Artura Sękowskiego i Marcina Opalę.

 

Na zakończenie w świdnickim Rynku odbyła się ceremonia zamykająca trzecią edycję Rally Kegger – szóstej i ostatniej eliminacji tegorocznego Tarmac Masters. Ostatecznie ze 111 załóg, do mety dojechało 81. Szczegółowe wyniki pod linkiem: http://wyniki.live/results?pkc_id=489&rally_id=30

/FOTO: Artur Ciachowski/