Strona główna 0_Slider Co? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz wydarzeń

Co? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz wydarzeń

0

Kolejne wydarzenia i spotkania w ramach Dni Gór, niepodległościowy piknik w “Czwórce”, koncert w ramach 25. Świdnickich Nocy Jazzowych, a może piękno muzyki klasycznej podczas finałowego spotkania z cyklu II Koncertów Ziemi Świdnickiej, gościem którego będzie uznana śpiewaczka operowa prosto z Wenecji? Coś dla siebie znajdą także miłośnicy sportu. Podpowiadamy co można robić w ten weekend.

XXIII Dni Gór (sobota)
Najlepsi polscy wspinacze już po raz dwudziesty trzeci przyjechali do Świdnicy na spotkania miłośników gór. W tym roku o wyprawach na najwyższe szczyty opowiadać będą m.in. uczestnicy Zimowej Wyprawy Narodowej na K2: Piotr Tomala, Marek Chmielarski, Przemysław Guła, Maciej Bedrejczuk, Marcin Kaczkan, Artur Małek, Robert Jałocha (TVN), Oswald Rodrigo Pereira (TVP) oraz Piotr Snopczyński. Spotkanie z członkami wyprawy już w sobotę, o godzinie 16.00, w Klubie Bolko.

Tuż po nim o medycynie w górach opowie Przemysław Guła, o wspinaniu na Kaukazie (Użba, Czatyń-Tau, Dych-Tau) – Maciej Bedrejczuk, zaś o wyprawie na ośmiotysięcznik Manaslu – Paweł Michalski, Grzegorz Bielejec. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

“Czwórka dla Niepodległej” – piknik rodzinny (sobota)
Na inaugurację szkolnych obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w szkole podstawowej nr 4 odbędzie się Niepodległościowy Piknik Rodzinny. Będą zawody sportowe, zabawy rodzinne, a także symboliczne sadzenie dębu. Początek już o godzinie 10.00 w sobotę.

Polonia-Stal Świdnica – Sokół Marcinkowice (sobota)
Już w najbliższą sobotę, 20 października (godz. 15.00, stadion OSiR – ul. Śląska 35) piłkarze Dabro-Bau Polonii Stali Świdnica podejmą na swoim boisku ekipę Sokoła Marcinkowice. Będzie to starcie czwartej z piątą ekipą tabeli grupy wschodniej IV ligi. Wejściówki w cenie 5 zł, dzieci do lat 16 i kobiety – wstęp wolny. Zapraszamy też na tekstową relację LIVE z tego meczu.

Polonia Świdnica – Jedynka Siewierz (sobota)
Mecz II ligi siatkówki kobiet: MKS Polonia Świdnica – Jedynka Siewierz. Termin: sobota, 20 października, godz. 17.00, hala na Zawiszowie.

Świdnickie Noce Jazzowe: Włodek Pawlik Trio (sobota)
Włodek Pawlik Trio to jedna z najważniejszych formacji polskiego jazzu, odnosząca sukcesy na arenie międzynarodowej, mająca swój udział w najbardziej spektakularnym sukcesie polskiego jazzu – zdobyciu nagrody Grammy w 2014 roku za płytę „Night In Calisia” nagraną z amerykańskim trębaczem Randy Breckerem oraz Orkiestrą Filharmonii Kaliskiej. To zespół stanowiący od niespełna 30 lat główną płaszczyznę realizacji kompozytorskich i interpretatorskich wizji lidera. Kwintesencją stylu formacji jest umiejętność budowania artystycznej synergii pomiędzy słowiańską wrażliwością, popartą klasycznym wykształceniem każdego z muzyków, a ogromną erudycją i wirtuozerią improwizacyjną osadzoną w idiomie współczesnego jazzu.

Muzycy występowali na licznych festiwalach jazzowych w wielu krajach świata, a ich koncerty zawsze spotykają się entuzjastycznymi reakcjami publiczności. W sobotni wieczór pojawią się w Świdnicy, w sali teatralnej ŚOK na Rynku.

Bilety w dniu koncertu 45 zł parter i 35 zł balkon do nabycia w Galeriii Fotografii, Rynek 44 (w godzinach otwarcia galerii: wt.-pt. godz. 14.00–18.00, sob. 12.00–16.00).

II Koncerty Ziemi Świdnickiej: Zuzanna Bator i Dominika Zamara (niedziela)
Nadszedł czas na finał cyklu Koncertów Ziemi Świdnickiej! Gościem ostatniego spotkania z muzyką klasyczną będzie uznana śpiewaczka operowa Dominika Zamara – mieszkająca w Wenecji sopranistka koncertuje w różnych zakątkach świata, która wystąpi przy akompaniamencie Zuzanny Bator. – Będziemy razem wykonywać muzykę Mozarta i Vivaldiego. Wstęp na koncert jest wolny! – przypomina Bator.

Koncert obędzie się w niedzielę 21 października, o godzinie 18.00 w kościele w Grodziszczu.

Silesian Autumn Cup (sobota-niedziela)
Rodzina piłkarskich turniejów marki Silesian Cup rozrasta się. Przed nami już czwarta jesienna edycja. W rozgrywanym 20 i 21 października na obiektach Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Silesian Autumn Cup zaprezentuje się blisko pięćdziesiąt zespołów z Polski i Ukrainy! Turniej odbędzie się w trzech kategoriach wiekowych: U-8, U-10 i U-12. Więcej na stronie www.silesiancup.pl.

/opr. mn/