Strona główna 0_Slider Połamane i obdrapane ławki na Łukowej do naprawy

Połamane i obdrapane ławki na Łukowej do naprawy

16

Po interwencji portalu Swidnica24.pl miasto zajmie się naprawą uszkodzonych i zniszczonych ławek na skwerze przy ulicy Łukowej. Nie wiadomo jeszcze kiedy siedziska ustawione przy deptaku prowadzącym wprost do świdnickiego Rynku przejdą remont, ani jaka kwota zostanie na ten cel przeznaczona.

Ławki stoją na Łukowej od 2010 roku, kiedy to za 2,88 mln złotych zrealizowano przebudowę ulicy i stworzono tam skwer z fontanną. Od tego czasu siedziska ulegały coraz większej degradacji. Sygnalizujący problem mieszkańcy wskazywali, że udział w tym mogą mieć osoby pijane i bezdomne, które regularnie odwiedzają skwer, często śpiąc na ławkach i spożywając tam alkohol.

Siedziska faktycznie są w kilku miejscach uszkodzone, większość z nich jest też poobdzierana z farby. Prośbę o zajęcie się tym problemem przekazaliśmy do świdnickiego magistratu. – Dziękujemy za interwencję, zajmiemy się sprawą – zadeklarowała w odpowiedzi Magdalena Dzwonkowska, rzecznik Urzędu Miejskiego. Nie zdradziła jednak, kiedy prace naprawcze miałyby zostać wykonane. Nie wiadomo też, czy miasto rozważa możliwość gruntownego wyczyszczenia nawierzchni skweru oraz samej ulicy Łukowej.

O konieczności zajmowania się także niewielkimi remontami, acz istotnymi dla mieszkańców i dla wizerunku miasta, już podczas poprzedniej kampanii wyborczej przekonywała sama Beata Moskal-Słaniewska. – Zrobię wszystko, by wydatki miejskie służyły mieszkańcom, a nie pustej autopromocji władz. W moim programie zawarłam propozycje rozwiązania problemów, które dziś nurtują świdniczan. Zapewniam, że nie będę betonować ulic i skwerów, nie będę fundować grających ławeczek. Zadbam raczej o te zwykłe, drewniane i o dobrą przestrzeń dla wszystkich – deklarowała w listopadzie 2014 roku ówczesna kandydatka na fotel prezydenta w Biuletynie Informacyjnym Miejskiego Klubu Wyborczego SLD Lewica Razem.

 

Michał Nadolski
[email protected]