Strona główna Wydarzenia Świdnica Żonkile na placu Grunwaldzkim. Dołącz do akcji „Pola Nadziei”!

Żonkile na placu Grunwaldzkim. Dołącz do akcji „Pola Nadziei”!

2

Zbliża się finał międzynarodowej akcji „Pola Nadziei”, której jednym z ambasadorów jest Hospicjum w Świdnicy. Oprócz konkursu na plakat, uczniów czeka wspólne sadzenie żonkili.

Żonkile są międzynarodowym symbolem nadziei, przypominają o osobach cierpiących, którym zależy na towarzystwie w ostatnich chwilach ich życia. Pola Nadziei powstały z inicjatywy Fundacji Marie Curie Cancer Care z Edynburga w Wielkiej Brytanii. Ideą akcji jest pozyskanie funduszy umożliwiających działanie hospicjum, a także edukacja, kształtowanie bezinteresownej pomocy potrzebującym oraz uwrażliwienie społeczeństwa na los osób terminalnie chorych. Do Polski ten zwyczaj przyszedł wiosną 1998 roku. Pierwsze Pola Nadziei zakwitły w Krakowie.

Do międzynarodowej akcji przyłączyło się również świdnickie Hospicjum, które od prawie 25 lat zajmuje się opieką nad osobami terminalnie chorymi na nowotwory na terenie całego powiatu świdnickiego. – Będzie nam niezmiernie miło, jeżeli zaszczycicie nas swoją obecnością i zechcecie zasadzić jedną z kilku tysięcy przygotowanych cebulek żonkili. Celem kampanii Pola Nadziei jest promowanie idei wolontariatu, niesienia bezinteresownej pomocy podopiecznym hospicjum oraz pozyskiwanie środków na opiekę paliatywną nad chorymi. – piszę prezes Joanna Gadzińska, która swoje słowa kieruje do uczniów i nauczycieli szkół.

Uroczyste sadzenie żonkili zostało zaplanowane na placu Grunwaldzkim 12 października o godzinie 11:00.

 Artur Ciachowski
[email protected]

Poprzedni artykułMinął termin zgłaszania kandydatur na radnych. Kto wystartuje?
Następny artykułPołamane i obdrapane ławki na Łukowej do naprawy