Strona główna Wydarzenia Strzegom Zabytkowy Strzegom w remoncie

Zabytkowy Strzegom w remoncie

0

Trwają prace realizowane w ramach inwestycji pn.: „Przebudowa i zagospodarowanie przestrzeni publicznej na terenie Grabiny i Starego Miasta w Strzegomiu wraz z renowacją zabytkowych murów obronnych”.

Do tej pory na terenie Grabów w przeważającej części zostały wykonane nawierzchnie z kostki betonowej (chodniki), montaż komory technologicznej fontanny posadzkowej oraz przyłącza wodne i deszczowe do fontanny. Widoczne jest już częściowo wykonane ogrodzenie – barierka zabezpieczająca nad rzeką. Wkrótce na ul. Dolnej rozpoczną się prace związane z zagospodarowaniem zieleni, przebudową przejścia wyniesionego w rejonie ul. Wałbrzyskiej oraz wciąganie kabli światłowodowych dla monitoringu w dzierżawioną od Orange S.A. kanalizację teletechniczną.

– Teren Starego Miasta został w dużej mierze przygotowany i oczyszczony z rozbieranej nieuporządkowanej zabudowy. Powstała otwarta przestrzeń z widokiem na estakadę kolejową. Cały czas trwają badania archeologiczne związane z murami obronnymi miasta. Na zabytkowej bastei, zlokalizowanej w parku miejskim w pobliżu wiaduktu, trwają prace renowacyjne oraz odbudowa budynku – informuje Urszula Gorzel z Urzędu Miejskiego w Strzegomiu.

Inwestycja będzie kosztowała prawie 10 milionów złotych. Dofinansowanie sięga 5,5 miliona.

UM Strzegom, opr. red.