Strona główna 0_Slider Druga doba w powietrzu. Świdniczanin walczy w Pucharze Gordona Bennetta

Druga doba w powietrzu. Świdniczanin walczy w Pucharze Gordona Bennetta

0

O 9.15 załoga ze świdnickim pilotem Krzysztofem Zapartem przelatywała w pobliżu San Marino we Włoszech. Balon „Misia” jest w powietrzu już drugą dobę i powoli przesuwa się na coraz wyższe miejsce  w najbardziej prestiżowym wyścigu balonów gazowych. Puchar Gordona Bennetta rozgrywany jest od ponad 100 lat!

Zdjęcie z profilu Krzysztofa Zaparta

Krzysztof Zapart startuje w najstarszych na świecie balonowych zmaganiach od 2014 roku. Na swoim koncie ma już piąte miejsce. Sukcesy odniósł w startach w innym wyścigu – Mistrzostwach Ameryki, które kończył na drugim miejscu. Ma na swoim koncie rekord Polski w najdłuższym locie balonem.

Zdjęcie z profilu Krzysztofa Zaparta

W tej edycji pucharu, która wystartowała w miniony piątek z Brna w Szwajcarii, leci razem z Krzysztofem Borkowskim, pilotem o 23-letnim doświadczeniu. W zawodach bierze udział 20 balonów gazowych z Austrii, Szwajcarii, Japonii, Czech, Francji, Belgii, Niemiec, Rosji i USA. Polskę reprezentują dwie załogi. POL-1 z Krzysztofem Zapartem wybrała kierunek na wschód – południe. „Misia” pokonała dystans ponad 500 km i załoga jest na 10 miejscu. Cały czas ma szansę na poprawienie wyniku. Loty zakończyło już 13 załóg. Prowadzi team FRA-1, który do 9.15 pokonał dystans ponad 720 kilometrów i wylądował w pobliżu Zatoki Biskajskiej.

Loty w Pucharze Gordona Bennetta 2018 można śledzić TU.

/asz/

Poprzedni artykułDolnośląski Klucz Sukcesu dla świdnickiego ZPiT Jubilat
Następny artykułSymfoniczne organy Kościoła Pokoju znów zachwyciły