Strona główna Kultura Dolnośląski Klucz Sukcesu dla świdnickiego ZPiT Jubilat

Dolnośląski Klucz Sukcesu dla świdnickiego ZPiT Jubilat

0

Choreografowie i tancerze świdnickiego Zespołu Pieśni i Tańca „Jubilat” wyróżnieni Dolnośląskim Kluczem Sukcesu. Nagroda została wręczona podczas uroczystej gali w wałbrzyski Centrum Sztuki i Nauki Stara Kopalnia.

Zdjęcie ZPiT „Jubilat”

Dolnośląski Klucz Sukcesu przyznawany jest od 1996 roku przez Stowarzyszenie na Rzecz Promocji Dolnego Śląska. To prestiżowe regionalne wyróżnienie promujące wybitne osobowości, firmy, instytucje oraz samorządy. Podczas tegorocznej gali kapituła wręczyła klucze w siedmiu kategoriach. Za wybitne osiągnięcia w kulturze i sztuce, Klucz Sukcesu otrzymał Zespół Pieśni i Tańca „Jubilat” ze Świdnickiego Ośrodka Kultury prowadzony przez choreografów Lubomira Szmida I Annę Trzeciak.

ZPiT „Jubilat” to amatorski zespół folklorystyczny prezentujący wartości narodowe i oryginalny program artystyczny oparty na tańcu oraz polskiej muzyce ludowej. Został założony w 1975 r. w Fabryce Wagonów, a od 1981 r. działa pod mecenatem Świdnickiego Ośrodku Kultury. Od czasu pierwszego programu „Od menueta do rock and rolla” z 1976 r. zespół stale wzbogaca swój repertuar.

“Jubilat” podbił serca publiczności na świecie. Gościł we Włoszech, w Austrii, Indiach, Bośni i Hercegowinie, Czarnogórze, Serbii, Wielkiej Brytanii, na Litwie, w Macedonii, Portugalii, Danii, Francji, Grecji, Słowacji, na Cyprze, w Monte Carlo, na Węgrzech, w Chinach. Za swoją działalność i promowanie polskiej kultury zespół był wielokrotnie odznaczany i nagradzany.

/opr.red./

 

 

Poprzedni artykułStrażacy ochotnicy rywalizowali w Lutomi [FOTO]
Następny artykułDruga doba w powietrzu. Świdniczanin walczy w Pucharze Gordona Bennetta