Strona główna 0_Slider Co? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz wydarzeń

Co? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz wydarzeń

2

Niepodległościowy i charytatywny festyn przy świdnickiej “Szóstce”, smaki świata na I Świebodzickim Food Truck Festiwalu, 31. Dni Fotografii, a może spotkania z muzyką różnych epok podczas Koncertów Ziemi Świdnickiej? Podpowiadamy co można robić w ten weekend.

I Świebodzicki Food Truck Festiwal (sobota-niedziela)

Burgery, frytki, zapiekanki, pierożki gyoza, zupa ramen, lody tajskie, hiszpańskie churros. Brzmi nieźle? A smakuje jeszcze lepiej! Organizatorzy I Food Truck Festiwal w Świebodzicach zapraszają do degustowania, wspólnego spędzenia czasu, zabawy i chilloutu. 15 i 16 września na świebodzickim Rynku zaparkuje kilkanaście food trucków, które będą serwować pyszne, przygotowywane na świeżo, jedzenie z różnych kuchni świata: azjatyckiej, meksykańskiej, europejskiej. Ponadto na Rynku stanie strefa chilloutu z muzyką na żywo, leżakami oraz bezpłatna strefa zabaw dla dzieci z kolorowymi dmuchańcami i kulami wodnymi (zamki i kule będą przez cały czas trwania imprezy, a animatorzy w godz. 15:00-18:00).

Festyn “Kochamy Cię Polsko” i zbiórka dla Anny Marszałek (sobota)

15 września w godzinach 14.00-18.00 przy Szkole Podstawowej nr 6 w Świdnicy zostanie zorganizowany festyn pod nazwą “Kochamy Cię Polsko”. Jego główną ideą jest włączenie się do obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, ale patriotyczne przesłanie organizatorzy postanowili połączyć z charytatywną zbiórką na rzecz Anny Marszałek.

31. Dni Fotografii (piątek-niedziela)

W Świdnicy ponownie odbędzie się święto fotografii. W programie tegorocznego, odbywającego się już po raz 31. festiwalu znalazły się zarówno stałe i wciąż cieszące się dużym zainteresowaniem wydarzenia, w tym Fotomaraton czy konkurs Zestaw, ale także wernisaże i spotkania.

II Koncerty Ziemi Świdnickiej (od soboty)

Fundacja Wspierania Kultury Muzycznej Chorda Auxit serdecznie zaprasza na drugi cykl „Koncertów Ziemi Świdnickiej”, który rozpocznie się już 15 września.

W tegorocznej odsłonie festiwalu odbędzie się aż sześć spotkań z muzyką klasyczną. Repertuar koncertów wypełnią kompozycje od renesansu po XXI w., klasyczne i jazzowe. Wykonawcami koncertów będą wybitni muzycy z różnych krajów: Polski, Niemiec, Francji i Włoch.

Na początek, już w sobotę warto odwiedzić Pałac Gruszów, gdzie o godz. 18.00 wystąpią: Karol Lipiński-Brańka (Wrocław) – skrzypce i Anna Wróbel (Warszawa) – wiolonczela.

Czas trwania koncertu to ok 90 minut (w tym przerwa). W przerwie koncertu będzie można poczęstować się ciastem, kawą lub winem w pałacowej kawiarni. Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny!

Więcej szczegółów na www.chorda-auxit.pl

Dożynki gminne w Imbramowicach (niedziela)

Burmistrz Miasta Żarów Leszek Michalak, sołtys i Rada Sołecka Imbramowic serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców na dożynki gminne w Imbramowicach. Rozpocznie je uroczysta msza święta w intencji rolników odprawiona w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Imbramowicach.

W programie dożynkowego święta zaplanowano uroczystą mszę świętą, korowód dożynkowy, poświęcenie wieńców i chleba upieczonego z tegorocznego ziarna. Jak co roku nie zabraknie stoisk wiejskich z pysznym, swojskim jadłem. Swoją twórczość prezentować będą także lokalni rękodzielnicy. Wspólnie zaśpiewać będzie można ludowe przyśpiewki na przeglądzie zespołów wiejskich, które tego dnia wystąpią na scenie. Całość zwieńczy zabawa taneczna.

Dożynki parafialne w Śmiałowicach (niedziela)

Także 16 września odbędzie się parafialne święto plonów, zorganizowane w Śmiałowicach. Oprócz tradycyjnych, dożynkowych uroczystości nie zabraknie też innych atrakcji.

Koncert charytatywny “Gramy dla Bożeny” (niedziela)

W najbliższą niedzielę (16.09) Strzegomskie Centrum Kultury zaprasza wszystkich o otwartych sercach na koncert charytatywny “Gramy dla Bożeny”. Dochód z koncertu i licytacji zostanie przeznaczony na leczenie Bożeny Bojanowskiej-Czuk, dyrektora Strzegomskiego Centrum Kultury. Początek koncertu o godz. 16.00. Szczegółowy program dostępny jest na stronie www.sck.strzegom.pl.

Projekcja filmu “Jesteśmy Żydami z Breslau” (niedziela)

W najbliższą niedzielę sali Majowej pałacu w Krzyżowej, o godz. 19.00 odbędzie się otwarty pokaz filmu dokumentalnego „Jesteśmy Żydami z Breslau” w reżyserii Karin Kaper i Dirka Szuszies, z udziałem twórców. Wstęp bezpłatny.

 

/mn/