Strona główna 0_Slider Festyn i zbiórka dla Anny Marszałek

Festyn i zbiórka dla Anny Marszałek

1

W ciągu dwóch lat jej organizm zaatakowały dwa nowotwory. Nie poddaje się jednak, bo ma dla kogo walczyć o życie – dwójkę dzieci w wieku 5 i 10 lat. Pomoc dla świdniczanki, Anny Marszałek, od kilku tygodni organizują przyjaciele. Dołączają do nich kolejne osoby, organizacje i instytucje. Już w tę sobotę, 15 września przy Szkole Podstawowej nr 6 zostanie zorganizowany festyn charytatywny.

Moja historia z chorobą nowotworową zaczęła się w 2016 roku. Pojawiły się u mnie bóle węzłów chłonnych, które bardzo przeciągały się w czasie. Poddano mnie wielu badaniom, w wyniku których okazało się, że mam guza na śliniance. Skierowano mnie na chirurgiczne usunięcie guza. Niestety wynik histopatologiczny dał jednoznaczną diagnozę, czerniak niepigmentowy Melan A. – opisuje pani Anna. Na tym problemy się nie skończyły, w listopadzie 2017 roku pojawił się kolejny nowotwór  – Mięsak Ewinga (złośliwy nowotwór kości). Choroba szybko się rozwija, w krótkim czasie guz bardzo szybko urósł i doszło do przerzutów do kości piszczelowej i do płuc. Aktualnie jestem w trakcie kolejnego radykalnego leczenia – chemioterapii agresywnej – dodaje 36-latka. Świdniczanka mimo tak ciężkich chorób walczy o zdrowie. Potrzebna jest jednak pomoc w zebraniu środków na dojazdy na leczenie, zakup nierefundowanych leków, rehabilitacje i terapie niekonwencjonalne.

Los Anny Marszałek poruszył jej przyjaciół. Zorganizowali dla niej zbiórkę na zrzutka.pl. Dotychczasowe wpłaty przekroczyły 17 tysięcy złotych, ale celem jest 50 tysięcy. Wpłat można dokonać TU lub na podane poniżej konto:

W sobotę, 15 września w godzinach 14.00 – 18.00 przy Szkole Podstawowej nr 6 w Świdnicy zostanie zorganizowany festyn pod nazwą “Kochamy Cię Polsko”. Jego główną ideą jest włączenie się do obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, ale patriotyczne przesłanie organizatorzy postanowili połączyć z charytatywną zbiórką na rzecz Anny Marszałek.

Festyn przygotowują Szkoła Podstawowa nr 6 w Świdnicy, Fundacja Wspierania Sportu „Łączy nas Football”, przy wsparciu Urzędu Miejskiego w Świdnicy, Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Młodzieżowego Domu Kultury oraz ogromnej rzeszy przyjaciół Ani Marszałek.

/opr.asz/

Zdjęcia zrzutka.pl ifb