Na początku roku Gmina Dobromierz złożyła wniosek do Ministerstwa Sportu i Turystyki na dofinansowanie budowy Otwartej Strefy Aktywności w Borowie. Wniosek został oceniony pozytywnie i w ostatnich dniach zostały zamontowane urządzenia do ćwiczeń pod chmurką.
W ramach pilotażowego programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej ustawiono 10 stanowisk do ćwiczeń takich jak: wyciskanie+wyciąg, wioślarz, odwodziciel+steper, wahadło+biegacz+twister, orbitrek i motyl integracyjny, umożliwiający ćwiczenia również osobom na wózkach inwalidzkich.
W ramach strefy relaksu na placu przy świetlicy wiejskiej pojawił się również stół do tenisa, stół do piłkarzyków, ławki, kosze na śmieci i stojak na rowery. – Ze względu na technologię zastosowanych elementów i konieczność „związania” betonu, użytkowanie siłowni plenerowej możliwe będzie od 25 września. Mieszkańców prosimy o cierpliwość i zrozumienie – mówią przedstawiciele gminy.
Wartość zadania to ponad 44 tys. zł, z czego 22 tys. zł to środki pochodzące z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, zaś pozostała kwota z funduszu sołeckiego Borowa i budżetu Gminy Dobromierz.
/UG Dobromierz, opr. mn/

![Strażackie święto w Dobromierzu. Widowiskowe pokazy i parada na otwarcie wydarzenia [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/20260627_Dzien_Otwarty_OSP_Dobromierz-63-238x178.jpg)
![[Aktualizacja]Woda z wodociągu w Dobromierzu i Bronówku do picia tylko po przegotowaniu](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/Zarow-woda-238x178.jpg)







