Strona główna Wydarzenia Dobromierz Sportowe sprzęty stanęły w Borowie

Sportowe sprzęty stanęły w Borowie

0

Na początku roku Gmina Dobromierz złożyła wniosek do Ministerstwa Sportu i Turystyki na dofinansowanie budowy Otwartej Strefy Aktywności w Borowie. Wniosek został oceniony pozytywnie i w ostatnich dniach zostały zamontowane urządzenia do ćwiczeń pod chmurką.

W ramach pilotażowego programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej ustawiono 10 stanowisk do ćwiczeń takich jak: wyciskanie+wyciąg, wioślarz, odwodziciel+steper, wahadło+biegacz+twister, orbitrek i motyl integracyjny, umożliwiający ćwiczenia również osobom na wózkach inwalidzkich.

W ramach strefy relaksu na placu przy świetlicy wiejskiej pojawił się również stół do tenisa, stół do piłkarzyków, ławki, kosze na śmieci i stojak na rowery. – Ze względu na technologię zastosowanych elementów i konieczność „związania” betonu, użytkowanie siłowni plenerowej możliwe będzie od 25 września. Mieszkańców prosimy o cierpliwość i zrozumienie – mówią przedstawiciele gminy.

Wartość zadania to ponad 44 tys. zł, z czego 22 tys. zł to środki pochodzące z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, zaś pozostała kwota z funduszu sołeckiego Borowa i budżetu Gminy Dobromierz.

/UG Dobromierz, opr. mn/

Poprzedni artykułCo? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz wydarzeń
Następny artykułŚwiebodzice szykują się do internetowych obrad radnych. A Świdnica?