Strona główna 0_Slider Przyjdź na dzień otwarty w świdnickim schronisku!

Przyjdź na dzień otwarty w świdnickim schronisku!

0

Już w najbliższą sobotę odbędzie się pierwszy dzień otwarty schroniska dla bezdomnych zwierząt w Świdnicy. Odwiedzający będą mogli nie tylko z bliska zapoznać się ze schroniskiem i jego podopiecznymi, ale także wziąć udział w kiermaszu fantów, czy też wybrać się na spacer z jednym z czworonogów.

Dzień otwarty odbędzie się 1 września, w godzinach od 12.00 do 20.00. – Jest to sobota, ale mimo to mamy nadzieję, że goście zdecydują się nas odwiedzić, wesprzeć, uświetnić to wydarzenie – mówi Adrianna Kaszuba, zastępca kierownika schroniska. Jakie atrakcje przewidują organizatorzy?

W planach wydarzenia, oprócz wspomnianego już kiermaszu fantów na rzecz podopiecznych, możliwości obejrzenia samego schroniska i wzięcia na spacer psa w towarzystwie wolontariusza, przewidziano skromny poczęstunek dla gości, możliwość adopcji pupila z małą wyprawką, możliwość przekazanie darów (pracownicy apelują o płyny do mycia podłóg), czy też zasięgnięcie informacji o możliwości pomocy i adopcji w punkcie informacyjnym.

Naszym celem jest promocja idei adopcji, uzyskanie wsparcia i aktywizacja mieszkańców do wspierania schroniska, uczestnictwa w działaniach wolontariackich. Pozyskaliśmy partnerów: marka karmy Wiejska Zagroda podaruje karmę na wyprawki, zaś behawiorysta Aneta Pawłowska w godzinach 14-16 pozostanie do dyspozycji naszych gości i udzieli porad dla właścicieli psów, lokalne piekarnie i cukiernie oraz nasi wolontariusze poczęstują Państwa przygotowanymi łakociami – wylicza Kaszuba.

Zapowiada przy tym, że jeżeli organizowany po raz pierwszy dzień otwarty spotka się z zainteresowaniem mieszkańców, nie jest wykluczona organizacja kolejnych tego typu wydarzeń na szerszą skalę i z większym rozmachem.

Schronisko mieści się przy ulicy Pogodnej 3 w Świdnicy.

/opr. mn/