Strona główna Wydarzenia Porównywarka kredytów gotówkowych prawdę Ci powie?

Porównywarka kredytów gotówkowych prawdę Ci powie?

0

Są tacy, którzy korzystają wyłącznie z niej, pokładając w niej swoje przyszłe raty. Są też tacy, którzy wolą sami dokładnie przeanalizować w najdrobniejszych szczegółach kilka ofert i wybrać tę najlepszą w ich opinii.

O tym, że porównywarek kredytów w sieci jest całe mnóstwo i że są mniej i bardziej rozbudowane, chyba mówić nie trzeba. Ale o tym, że są mniej i bardziej aktualne już tak. Oferta zarówno banków, jak i firm pozabankowych szybko się zmienia, dlatego tylko korzystanie z porównywarek, w których oferty są aktualizowane ma sens. Jak to sprawdzić?

Aktualne promocje jak na dłoni

Porównywarki kredytów gotówkowych nie tylko umożliwiają szybkie porównanie kredytów i pożyczek pozabankowych, ale też informują o promocjach. Z nich dowiesz się, który bank aktualnie pożycza bez prowizji, który obniżył oprocentowanie, a który ma najniższe RRSO. Porównywarka kredytów gotówkowych nie pozwoli Ci przegapić atrakcyjnych, promocyjnych ofert.

Oczywiście nie zawsze promocja oznacza lepszą ofertę, ale dzięki porównywarkom wiesz, które banki aktualnie oferują atrakcyjne warunki. W przypadku pożyczek pozabankowych, korzystając z porównywarki, w kilka chwil wyszukasz firmy oferujące pożyczki w sieci za 0 zł. Dowiesz się również, jaką kwotę pożyczy nowy klient, a jaka jest dla stałych.

Poza tym sprawdzisz okres spłaty. Jednak, jak wspomniano na początku, znaczenie ma to, jak często oferty są aktualizowane. Warto zgłębić informacje zawarte na stronie, która zajmuje się porównywaniem kredytów, by dowiedzieć się, czy oferty są aktualizowane na bieżąco.

Wysokość raty w różnych bankach w krótką chwilę

Dzięki porównywarkom kredytów dowiesz się nie tylko, która oferta jest najtańsza, ale sprawdzisz wysokość raty. Nie musisz korzystać z kalkulatora pożyczek, by sprawdzić przybliżoną wysokość raty. Możesz zmieniać kwoty, okres spłaty, wybrać kredyt celowy bądź gotówkowy i sprawdzać wysokość rat w poszczególnych wariantach. Dzięki temu wybierzesz idealnie dopasowaną do swoich możliwości finansowych opcję.

Kruczki i haczyki po wejściu w więcej informacji

Samodzielne porównanie ofert jest czasochłonne, ale też możesz przeoczyć pewne informacje. Porównywarki kredytów gotówkowych i pożyczek pozabankowych zostały stworzone nie tylko po to, by wybrać najtańszy kredyt, ale zebrać najważniejsze informacje o ofertach, bankach (wymaganiach), firmach pozabankowych w jednym miejscu.

Wystarczy kliknąć na ‚więcej informacji’ bądź ‚dodatkowe informacje’, a dowiesz się, czy bank nie stawia dodatkowych warunków. Często zdarza się to przy braku prowizji czy niższym oprocentowaniu. Bank może przykładowo zrezygnować z prowizji, ale tylko pod warunkiem założenia ROR, na który wpływa wypłata. Sami nie zawsze jesteśmy w stanie dotrzeć do takiej informacji, która napisana jest drobnym druczkiem na dole strony.

Porównywarki kredytów gotówkowych znacznie ułatwiają sprawę, na tacy otrzymujesz najważniejsze informacje dotyczące oferty. W przypadku pożyczek pozabankowych dowiesz się, czy firma sprawdza BIK, czy akceptuje negatywną historię kredytową, obecność na listach dłużników. Dowiesz się także, które firmy pożyczają już od 18 lat, a także gdzie można dostać pożyczkę w weekend. Zdecydowanie skraca to czas wyboru pożyczki i ułatwia sprawę.

Najlepsze oferty – które należy sprawdzić!

Porównywarki ułatwiają wybór najlepszej oferty. Nie można jednak kierować się wyłącznie jej wynikami. Najlepiej, jeśli wybierzesz kilka czołowych ofert i samodzielnie je porównasz, szczegółowo sprawdzając warunki. A w razie wątpliwości, możesz zadzwonić do banku lub firmy pozabankowej, czy pójść do placówki, w celu dopytania o warunki.

Należy pamiętać, że przedstawione w porównywarkach kredyty nie stanowią ostatecznej oferty, bo ta zależy od wielu czynników. Dlatego najlepiej jest wybrać kilka ofert i bezpośrednio skontaktować się z pożyczkodawcą, szczególnie jeśli chodzi o kredyt na wysoką kwotę.

/Artykuł sponsorowany/