Strona główna 112 Jechał autem mając 2 promile. Policja ponawia apel o trzeźwą jazdę

Jechał autem mając 2 promile. Policja ponawia apel o trzeźwą jazdę

0

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał mężczyzna, który kierował osobowym Mercedesem i został zatrzymany przez policjantów ze Strzegomia. Teraz 31-latek za swój czyn odpowie karnie.

Mężczyzna został zatrzymany na terenie gminy Strzegom przez funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Strzegomiu. W świetle obowiązujących przepisów za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub po użyciu innego, podobnie działającego środka, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, 5 tysięcy złotych kary oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 10 lat – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

To kolejny nieodpowiedzialny kierowca, którego mundurowi zatrzymali w ostatnich dniach na drogach powiatu świdnickiego. Nie dziwi więc kolejny apel o trzeźwą jazdę. – Kierowanie pojazdem po alkoholu jest niebezpieczne i powoduje realne zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego. Będąc pod wpływem alkoholu nasza uwaga jest rozproszona, a reakcje opóźnione. Nie potrafimy właściwie ocenić odległości, a wyobraźnia namawia do brawury. To wszystko powoduje, że nie powinniśmy wsiadać za kierownicę – przypomina rzecznik policji. Podkreśla przy tym, że konsekwencje pijanych kierowców ponoszą nie tylko oni, ale również ich pasażerowie oraz inni uczestnicy ruchu drogowego.

/KPP Świdnica, opr. mn/