Strona główna Sport Inne Po raz czwarty zagrają dla Wiesia Kułakowskiego

Po raz czwarty zagrają dla Wiesia Kułakowskiego

0

Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji, Tenis Fan Klub oraz przyjaciele z tenisowych kortów zapraszają na czwartą edycję Turnieju Tenisowych Mikstów pamięci Wiesia Kułakowskiego, znakomitego pedagoga, trenera i wielkiego sympatyka sportu. Zawody odbędą się w niedzielę, 2 września na kortach przy ulicy Śląskiej.

Zapisy w dniu turnieju, rozpoczęcie planowane jest na godzinę 9.00. W imprezie zagrają wybrane w drodze losowania pary mieszane – miksty. System i długość gier uzależniona będzie od ilości uczestników. Oficjalne otwarcie turnieju odbędzie się o godz. 11.00. W trakcie zawodów delegacja uczestników turnieju odwiedzi grób Wiesia. Wydarzenie zwieńczy spotkanie przy grillu, w trakcie którego będzie okazja do wspomnienia patrona memoriału.

Wiesław Kułakowski zmarł 15 września 2014 roku. Wraz ze swoim nieodłącznym przyjacielem psem Omarem utonął w nurtach Bystrzycy. Kułakowski rzucił się na pomoc porwanemu przez prąd zwierzęciu. 74-letni Wiesław Kułakowski był wielkim fanem lokalnego sportu. Ukończył wrocławski AWF. Potem był nauczycielem i trenerem oraz działaczem sportowym. Był jednym z twórców świdnickiego Tenis Fan Klubu i animatorem organizowanej wspólnie z ŚOSiR-em Wakacyjnej Szkółki Tenisa Ziemnego.

Poprzedni artykułJechał autem mając 2 promile. Policja ponawia apel o trzeźwą jazdę
Następny artykułElektroniczne tablice na przystankach jeszcze później