Strona główna 0_Slider Kto zostanie nowym szefem straży miejskiej?

Kto zostanie nowym szefem straży miejskiej?

0

W drodze konkursu zostanie wybrany nowy komendant świdnickiej Straży Miejskiej. Po śmierci dotychczasowego szefa straży Jana Łętowskiego, jego obowiązki przejął kierownik Centrum Kierowania.

Jan Łętowski, wieloletni strażnik miejski i od trzech lat szef Straży Miejskiej w Świdnicy zmarł 11 sierpnia po krótkiej i ciężkiej chorobie. Miał 52 lata. 16 sierpnia na cmentarzu przy al. Brzozowej pożegnali go bliscy, koledzy ze straży miejskiej, samorządowcy i setki świdniczan.

Ze względu na chorobę komendanta Łętowskiego od połowy maja br. zastępował go Robert Sawicki – kierownik Centrum Kierowania Strażą Miejską w Świdnicy. Obecnie pełni on obowiązki komendanta – wyjaśnia Magdalena Dzwonkowska ze świdnickiego magistratu.

Podobnie jak w 2015 roku, kiedy to po próbie zwołania referendum w sprawie likwidacji Straży Miejskiej z funkcji komendanta odwołany został Stanisław Rybak, miasto planuje ogłosić konkurs na stanowisko szefa straży. Poprzednio nie od razu udało się znaleźć chętnych. Zgłoszenia napłynęły dopiero po przedłużeniu terminu. Ostatecznie swoje kandydatury zgłosiło sześciu chętnych. Nie wiadomo, czy do podobnej sytuacji dojdzie także tym razem, a także jakie wymagania zostaną postawione przed kandydatami.

Michał Nadolski
[email protected]

Poprzedni artykułKierowca z sądowym zakazem wpadł przez nerwową jazdę
Następny artykułPrzyjdź na dzień otwarty w świdnickim schronisku!