Strona główna 0_Slider Ranił emerytowanego policjanta

Ranił emerytowanego policjanta

19

Idzie jeden pies czy dwa psy? – między innymi takie pytanie miał usłyszeć emerytowany funkcjonariusz. Zaczęło się od utarczki słownej, skończyło na szarpaninie. Podczas spaceru nad zalewem w Dobromierzu policjant został ugodzony ostrym przedmiotem w szyję, podbródek i brzuch. Sprawca obrażeń dzisiaj został tymczasowo aresztowany.

Jak informuje Marek Rusin, prokurator rejonowy w Świdnicy, 15 lipca były policjant wypoczywał z rodziną i znajomymi nad zalewem w Dobromierzu. W pewnym momencie wybrał się na spacer z psem wokół zbiornika i właśnie wtedy miał zostać zaczepiony przez mężczyznę, który szedł ze znajomym tą samą trasą. Podczas kolejnego spotkania doszło do szarpaniny, a po jej zakończeniu policjant poczuł, że z szyi i podbródka spływa mu krew. Okazało się także, że ma siedmiocentymetrową ranę ciętą brzucha. – Prawdopodobnie atak był związany z pełnionym przez pokrzywdzonego zawodem – mówi Marek Rusin. Prokurator postawił Adrianowi Z. ze Świebodzic zarzut usiłowania spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

42-latek nie przyznaje się do winy, twierdzi, że to on został zaatakowany i bronił się. Nie udało się ustalić, jakiego narzędzia użył w trakcie szarpaniny. Dzisiaj sąd przychylił się do wniosku prokuratury i aresztował świebodziczanina na 3 miesiące.

Agnieszka Szymkiewicz
szymkiewicz@swidnica24.pl

 • Siostra Bernadetka

  A wiek emerytowanego policjanta?

  • piotr

   A po co ci ta wiedza? Mam nadzieję że dowalą gnojowi maxa, ku przestrodze.

   • Siostra Bernadetka

    Zwykle podają wiek poszkodowanego.

  • mulele1

   22 lata i 3 miesiące …

 • Violetta Ostrowska

  Mam nadzieję że Adrianek pozna więcej dobermanów i nauczy się liczyć. Jak dotąd może zanucić ,,nie liczę godzin i lat” do wyjścia…..My na niego nie czekamy.

 • Wiktor Lis

  Szedł sam facet i z przeciwka dwóch i ten jeden zaatakował…..Chuck Norris jakiś 😉 ??? każdy kto cokolwiek kiedyś trenował np w stylu Krav Maga albo ktoś kto jak policjant miał styczność z bandziorami i huliganami wie, że praktycznie jeden z dwoma zdesperowanymi nie poradzi sobie na ulicy. Wystarczy, że przeciwnicy będą mieli naprawdę złe zamiary. W takim przypadku to mit, że walnie się jednego to drugi ucieknie. Znam się na tym. No chyba, że to byliby przygodni fafa rafa…. Do pierdla takich z grypsującymi – zobaczymy jak tam będą cwaniakować…

  • Siostra Bernadetka

   Obawiam się że za napaść na policjanta choćby i emerytowanego to w pierdlu mogą pochwałę jeszcze dostać

   • Wiktor Lis

    Zasadniczo tak…..ale wystarczy ze kumple z podobnej branży poszkodowanego – panowie z SW rzucą w więzieniu słowkiem, że oni donosili…..chłopaki będą mieli upojny urlop….

    • Siostra Bernadetka

     Znaczy zakładasz że SW to takie ludzkie gminy są?
     I jeszcze do tego osadzeni ufają im? Ja tam nie wiem
     nie siedziałam ale zbyt grubymi nićmi szyjesz

     • Wiktor Lis

      Nic nie zakładam i też nie miałem styczności. No a kto wg Ciebie w więzieniach przekazuje grypsy bądź przymyka oko jak odwiedzający je wnosi do zakładu ? A skąd niby współwięźniowie wiedzą, że ten nowy przewieziony z innego sanatorium siedzi za to i za tamto. Więzźniowie doskonale wiedzą za co ten nowy siedzi, czy jest grypsujący czy był np policjantem….zakład karny to odrębny świat. W tkiej Świdnicy, w Areszcie Śledczym klawisze bardzo często znają się z osadzonymi – bo w normalnym kraju kogoś z danej miejscowości osadza się kilkaset km dalej i w Polsce proceduralnie jest tak samo. Ale często tylko w teorii…

     • Siostra Bernadetka

      Uu panie Wiktorze, bogata wyobraźnia pracuje. Nie mogą panowie z sw mieszać w więzieniu jak w swoim tygielku bo świadomość mają że po raz to prawie każdy osadzony kiedyś wyjdzie a po dwa to bywa że znajomych i rodzinę zostawił na wolności.

     • Wiktor Lis

      Czasami zazdroszczę ludziom takiej naiwności – myślenia, że wszyscy są prawi, że służby zawsze działają jak lrocedura nakazała. Szkoda, że niestety tak nie jest.

     • Siostra Bernadetka

      Bacz że zakładam iż wstrzemięźliwość spowodowana jest strachem przed odwetem.

     • JAcenty

      Siostro, możesz mi wierzyć Kolega Wiktor mówi prawdę, całą prawdę i tylko prawdę. Z własnego doświadczenia wiem, że takie rzeczy się działy i będą dziać. Informacja to towar, a w takim zamkniętym światku towar wymienia się na inny towar, na przykład za informację o innym osadzonym.

     • Idunn

      Ne wiem czy Ty jesteś pewna tego co piszesz, czy tylko domniemywasz? Czasem realia są inne niż nam się wydaje. A ja znam SW trochę z innej strony

  • Swidniczanin

   Kiedyś na fb wyświetlała mi się reklama treningów krav maga i postanowiłem dowiedzieć się, co to jest. To sztuka walki używana przez izraelskich żołnierzy, przystosowana również dla cywili. Można znaleźć filmiki z treningów i technik, jakie się tam wykorzystuje. Treningi są bardziej statyczne i nie przewidują wszystkiego, bo w rzeczywistości bywa różnie. Nie mniej, można sobie poradzić z kilkoma napastnikami i były przykłady, jak to zrobić, ale to wyższy poziom. Wszystko zależy od umiejętności, refleksu, sprawności fizycznej i szybkości w działaniu. W takiej sytuacji nie ma czasu na wymyślanie strategii, tylko szybka ocena i impuls do działania.

   • Wiktor Lis

    Ależ oczywiście, że można sobie poradzić. Tylko mając dwóch troli , którzy chcą Cię załatwić a nie tylko popyskować – obrona bywa ciężka. Tym bardziej, że ty walczysz z jednym a drugi wbija ci nóż bądź inne ostre narzędzie jak tu w reportażu.

    • Swidniczanin

     Walka z kilkoma na raz nie jest łatwa ale teraz to możemy jedynie pogdybać co by było gdyby i jak można to było zrobić. Mam nadzieję, że poszkodowany policjant wróci szybko do zdrowia i tego mu życzę.

 • Brat Faria

  Nie ma ochrony prawnej przed służbą,w trakcie,jak i po!!!!Kto będzie śledził tę sprawę w mediach i jaki będzie finalny wyrok w tej sprawie-pęknie pewno ze śmiechu!!!!To jest następna zachęta dla kandydatów do policji…