Strona główna 0_Slider Miały być gotowe pod koniec czerwca. Co dalej z elektronicznymi tablicami?

Miały być gotowe pod koniec czerwca. Co dalej z elektronicznymi tablicami?

10

Miały informować o opóźnieniach, a sam ich montaż jest opóźniony. Do 26 czerwca planowano zakończyć instalację i uruchomienie 10 elektronicznych tablic przystankowych, dzięki którym pasażerowie zyskaliby szybki i wygodny sposób na sprawdzenie godziny odjazdu najbliższych autobusów. Urzędnicy tłumaczą, że to efekt przedłużających się ustaleń z energetykami.

W przyszłości pasażerowie będą mogli sprawdzić godzinę przyjazdu autobusów na elektronicznych ekranach (przykładowa tablica z Legnicy)

Pod koniec marca 2018 roku podpisano umowę z firmą R&G z Mielca, która za blisko 700 tys. złotych ma się zająć dostawą, montażem i uruchomieniem docelowych 15 elektronicznych ekranów, które staną przy świdnickich przystankach. Dwustronne tablice będą wyświetlały 4 najbliższe odjazdy z danego przystanku. Mają pokazywać przewidywany czas przyjazdu autobusów, uwzględniając ewentualne opóźnienia.

Do 26 czerwca elektroniczne tablice miały stanąć na 10 przystankach: pl. Grunwaldzki/kiosk, pl. Grunwaldzki/Jonatan, pl. św. Małgorzaty/Łukasińskiego, pl. św. Małgorzaty/Chrobrego, Pobożnego, Kopernika (w stronę centrum), Riedla (w stronę centrum), E. Plater/pętla, Łukasińskiego/Gdyńska, oraz pl. Wolności/Równa. Z kolei do 30 kwietnia 2019 roku, wykonawca ma zamontować 5 dodatkowych tablic przy przystankach: Zamenhofa (w stronę centrum), pl. Drzymały, Westerplatte/Śląska, Muzealna (w stronę centrum), Muzealna/baszta.

Terminu zakończenia pierwszego etapu nie udało się dotrzymać. – Prace budowlane rozpoczną się w drugiej połowie lipca. Bezpośrednio po zakończeniu robót elektrycznych nastąpi montaż tablic do miejskiego systemu dynamicznej informacji pasażerskiej. Przesunięcie terminu realizacji zadania, na wniosek wykonawcy, wynika z wydłużenia okresu oczekiwania na zmianę warunków przyłączenia od firmy Tauron Dystrybucja S.A., które są podstawą dalszego procedowania dokumentacji prawno-technicznej tego zadania – wyjaśnia Magdalena Dzwonkowska ze świdnickiego magistratu.

Michał Nadolski
[email protected]

zdjęcie tablicy elektronicznej: UM Legnica

Poprzedni artykułPilnie potrzebny nowy dom dla Puszka [Aktualizacja]
Następny artykułZwały gałęzi przy drodze wojewódzkiej