Strona główna 0_Slider Gdzie szukać ochłody? Kąpieliska czekają!

Gdzie szukać ochłody? Kąpieliska czekają!

4

Chociaż meteorolodzy nie prognozują w najbliższych dniach specjalnych upałów, wielu miłośników wypoczynku na świeżym powietrzu z pewnością rozgląda się już za miejscami, w których będą mogli skorzystać z wodnej ochłody, ale także w spokoju odpocząć podczas kąpieli słonecznych. Sprawdzamy oferty letnich kąpielisk na terenie powiatu świdnickiego.

Zaledwie kilka dni temu ruszył sezon letni na basenach w Dobromierzu. Goście spragnieni kąpieli wodnych mają do dyspozycji trzy niecki: duży i średni basen, a także brodzik. Na terenie obiektu do dyspozycji gości przewidziano: rozległy teren do plażowania, miejsce do grillowania, boisko do piłki siatkowej plażowej, zaplecze sanitarne, przebieralnie oraz letnią kawiarenkę. Kąpielisko czynne jest od godz. 10 do 18. Normalny bilet wstępu to koszt 8 złotych, jednak od poniedziałku do czwartku po godz. 15 zapłacić trzeba jedynie 4 zł. Także 4 złote kosztuje bilet ulgowy, przy czym uczniowie i studenci z gminy Dobromierz od poniedziałku do czwartku muszą zapłacić jedynie złotówkę.

Już od połowy czerwca można korzystać z oferty kąpieliska w Strzegomiu. Co roku przyciąga ono tłumy, zarówno strzegomian, jak i mieszkańców innych miejscowości. Na miłośników wodnego wypoczynku czekają baseny z podgrzewaną wodą, dwie trampoliny, tory do pływania ze słupkami startowymi, ławki i leżanki z masażem, grota sztucznej fali, rwąca rzeka, masaże ścienne, masaż karku, siatka do wspinaczki z wyspą i zjeżdżalnia o długości 71,5 m. Do końca wakacji obiekt czynny jest w godzinach od 9 do 20. Bilet normalny to koszt 14 złotych, zaś ulgowy – 7 złotych. Od poniedziałku do piątku, po godzinie 16.00 ceny te spadają jednak po poziomu 6 i 3 złotych. Tak jak poprzednio, wstęp dla uczniów i studentów z gminy wynosi zaledwie złotówkę. Ze szczegółowym cennikiem można się zapoznać na stronie OSiR Strzegom.

Codziennie od godziny 10.00 do 18.00 na mieszkańców i gości czeka kąpielisko świdnickiego Ośrodku Sportu i Rekreacji przy ulicy Śląskiej. – Obowiązujący cennik jest identyczny jak przed rokiem. Za całodzienny bilet normalny trzeba zapłacić 5, a za ulgowy 3 złote. Bilet popołudniowy i przy nienapełnionych wszystkich nieckach kosztuje odpowiednio 3 i 2 złote. Na miejscu można skorzystać z depozytu i wypożyczyć leżak – mówi Przemysław Grzyb z OSiR-u. Ze szczegółowym cennikiem można się zapoznać na stronie internetowej ŚOSiR.

Także od 10 do 18, każdego dnia czynne jest miejskie kąpielisko w Świebodzicach. Na terenie przy ulicy Rekreacyjnej znajduje się zarówno basen pływacki, jak również tzw. „but” dla osób nieumiejących pływać, a także dwa brodziki. Coś dla siebie znajdą tam także miłośnicy innych form wypoczynku. Przy basenach znajduje się boisko do plażowej piłki siatkowej, dobrze zaopatrzona kawiarnia letnia, rozległy teren do plażowania oraz wyznaczone miejsce do grillowania. Ceny biletów wynoszą: ulgowy – 4 zł, normalny – 6 zł, natomiast po godzinie 16.00 każdy bilet w cenie 3 zł.

Na terenie powiatu świdnickiego znajduje się też wiele innych zbiorników wodnych, które regularnie przyciągają tłumy wypoczywających. Zdarzają się także śmiałkowie ryzykujący kąpiele w rzekach. Sanepid i inne służby ostrzegają przed takimi kąpielami. Zwracają też uwagę na kwestię pluskania się w miejskich fontannach.

/opr. mn/

Poprzedni artykułOdkrywają zakątki regionu na rowerach!
Następny artykułZnamy terminarz piłkarskiej IV ligi