Strona główna Wydarzenia Jaworzyna Śląska Odkrywają zakątki regionu na rowerach!

Odkrywają zakątki regionu na rowerach!

0

Byli już nad Zalewem Mietkowskim, w czeskiej Moravie, w Srebrnej Górze i pod Ślężą. Tym razem kilkudziesięciu rowerzystów skorzystało z zaproszenia LOT Księstwa Świdnicko-Jaworskiego i wspólnie udali się szlakiem granitowym do Jaworzyny Śląskiej.

Już ponad 30 razy odbywały się „książęce” rajdy, podczas których uczestnicy mogli podziwiać najróżniejsze zakątki Dolnego Śląska i jego okolic. Nic więc dziwnego, że podczas sobotniego rajdu nie zabrakło chętnych!

Tym razem rowerzyści udali się z terenu świdnickiego OSiR do Witoszowa Dolnego, by następnie przejechać przez Komorów, Milikowice i dotrzeć do Jaworzyny Śląskiej. Tam wszyscy chętni mogli zwiedzić Muzeum Kolejnictwa w promocyjnej cenie i odpocząć przy ognisku z kiełbaskami.

Warto śledzić zapowiedzi kolejnych rajdów organizowanych przez Lokalną Organizację Turystyczną „Księstwo Świdnicko-Jaworskie”. Udział we wspólnych wyjazdach jest bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona do 40 uczestników. Organizatorzy zapewniają opiekę pilota, kamizelki odblaskowe, ubezpieczenie PZU oraz możliwość bezpłatnego wypożyczenia roweru.

/opr. mn/

fot. Dariusz Nowaczyński