Strona główna 0_Slider Życie lasu znów zatętni na Rynku

Życie lasu znów zatętni na Rynku [PROGRAM]

0

Drapieżne ptaki, ul z pszczołami, pokazy sprzętu leśnego, rzeźbienie w drewnie, zbijanie budek dla ptaków i wiele innych atrakcji pojawi się w ten weekend w sercu Świdnicy. Bogactwo polskiej przyrody, w ramach tegorocznego Święta Dzika, w formie gier, zabaw i konkursów edukacyjnych  z nagrodami po raz zaprezentują leśnicy z całego Dolnego Śląska.

Las i jego tajemnice będziemy mogli odkrywać wspólnie z 14 jednostkami Lasów Państwowych. Na Święcie Dzika pojawi się Milicz, Żmigród, Lwówek Śląski, Zdroje, Wołów, Śnieżka, Leśny Bank Genów, ZOL, Jugów, Bardo, Wałbrzych, Złotoryja oraz Świdnica. Leśnicy z całego Dolnego Śląska po raz kolejny zaproszą całe rodziny na swoje stosika edukacyjne. – Przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji dla dzieci, jak chociażby konkursy, zgadywanki i inne edukacyjne zabawy. Po raz kolejny zaprosimy także najmłodszych do zbijania budek dla ptaków. Wspólnie z całymi rodzinami będziemy również rzeźbić w drewnie czy pokażemy sprzęt leśny. Na odwiedzających będą czekały też sadzonki drzew – przedstawia program Malwina Boncol z Nadleśnictwa Świdnica.

Choć w tym roku na świdnickim Rynku nie spotkamy dzików, to nie zabraknie drapieżnych ptaków. Podziwiać będziemy mogli zarówno sowy jak i sokoły. Atrakcją dla najmłodszych z pewnością będzie także pokazowy ul z pszczołami. – Pokazujemy bogactwo natury i chcemy w ten sposób zachęcić do obcowania z przyrodą i spacerów w lesie, które mogą jedynie nam służyć. Samo Święto Dzika ma również za zadanie przybliżyć zawód leśnika i zaprezentować jak wygląda nasza praca na co dzień. Dzięki wydarzeniu możemy również poruszyć ważne kwestie związane z ekologią i przyrodą – dodaje Malwina Boncol.

Przyrodniczym zabawom będą towarzyszyć dodatkowe wydarzenia, jak chociażby występ zespołu „Muflonowe Rogi”, a także pokazy artystyczne Zespołu Pieśni i Tańca „Jubilat”, Zespołu Tańca Narodowego i Estradowego „Krąg” czy młodych wykonawców z Młodzieżowego Domu Kultury w Świdnicy. Nie zabraknie także degustacji potraw.

Święto Dzika zaplanowano w sobotę 9 czerwca w godz. od 12.00 do 18.00. Wstęp wolny.

/Agnieszka Nowicka/

Poprzedni artykułUdało się uzbierać 200 tysięcy na leczenie Wiktorka
Następny artykułBudżet (nie)obywatelski. Lista projektów tylko na tablicy ogłoszeń