Strona główna 0_Slider Świdniccy strażacy z kolejnym tymczasowym komendantem

Świdniccy strażacy z kolejnym tymczasowym komendantem

6

To już trzecia zmiana w ostatnim półroczu na stanowisku komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy. Przez najbliższe dwa miesiące funkcję będzie pełnił dotychczasowy dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Świdnicy st. brygadier Maciej Nowak.

Zdjęcie ze strony KW PSP we Wrocławiu

Jak czytamy na stronie KW PSP we Wrocławiu, “Dolnośląski komendant wojewódzki PSP, st.bryg. Adam Konieczny powierzył st. kpt. Maciejowi Nowakowi pełnienie obowiązków komendanta KP PSP w Świdnicy. Zgodnie z decyzją komendanta wojewódzkiego,  kapitan Nowak będzie pełnił powierzone mu obowiązki do czasu powołania nowego komendanta świdnickiej PSP, jednak nie dłużej niż przez okres dwóch miesięcy. Powierzenie obowiązków zostało uzasadnione zaistniałą sytuacją kadrową oraz związaną z tym koniecznością zapewnienia bieżącego kierownictwa komendą.”

Karuzela kadrowa jest zaskoczeniem w blisko 70-letniej historii jednostki. Od 1949 roku aż do końca stycznia 2018 roku zawodową strażą pożarną w granicach obecnego powiatu świdnickiego dowodziło zaledwie 4 komendantów. Ostatni z długoletnich komendantów przeszedł na emeryturę w wieku zaledwie 50 lat na początku tego roku. Nie był zresztą jedynym tak młodym szefem strażaków w lokalnych strukturach, skłonionym do takiej decyzji. W sumie od przejęcia władzy w kraju przez Prawo i Sprawiedliwość na uposażenie emerytalne odeszło 21 z 26 komendantów miejskich i powiatowych PSP w województwie dolnośląskim. Wielu z nich to doświadczeni strażacy w sile wieku. Nie zawsze byli zastępowani przez młodszych.

opr. asz

 

 • Wiktor Lis

  To są właśnie te “reformy” pisu…..Szlag mnie trafia, że ten tępy narodek jest tak naiwny i potrzebuje nie władzy a czarodzieja, który zrobi coś z niczego…. A dorabia się wierchuszka…

  • piotr

   Tak jak za Po dorabiała się wierchuszka to historia Polski nie pamięta. Za wszystkich rządów były roszady na stanowiskach ale fakt że tu Pis nie ma pomysłu.

   • Wiktor Lis

    Każda bez wyjątku władza się dorabiała ale mnie interesują bardziej prawdziwe- przemyślane reformy, w tym systemu podatkowego, ZUS, systemu zdrowia, sądownictwa (ale nie w wydaniu pis) a nie uchwalanie w 10 minut po nocach z góry już wadliwych ustaw. Ta władza potrafi wyłączni niszczyć to co dobre, niszczyć przeciwników, którymi są także ci, którzy nie są z Jarosławem….

    • YES

     oj zapomniałeś dodać “oby żył wiecznie”….

 • Edek

  Błąd w stopniu st. bryg. czy st.kpt.???

 • Edek

  I oby nie dłużej niż dwa miesiące 😡