Strona główna Sport Piłka nożna Czeska przygoda żaków Polonii-Stali Świdnica

Czeska przygoda żaków Polonii-Stali Świdnica

0

W ostatni weekend drużyna żaków Polonii-Stali Świdnica wzięła udział w bardzo mocno obsadzonym turnieju w czeskim Hradec Kralove. W turnieju udział brała ścisła czołówka czeskich zespołów młodzieżowych. 

Na starcie nie zabrakło m.in. piłkarzy reprezentujących tak uznane marki jak: FC Hradec Kralove, FK Dukla Praga, AC Sparta Praga, Banik Ostrava, FC Viktoria Żiżkov, SK Slavia Praga, FC Viktoria Pilzno, FK Mlada Boleslav, SK Sigma Ołomuniec, FC Slovan Liberec. Do tego w akcji obserwowaliśmy zespoły słowackie i polskie – Polonię-Stal Świdnica i Miedź Legnica. W sumie na boisku zaprezentowały się 24 drużyny.

Gra toczyła się w czterech sześciodrużynowych grupach. Pierwszy raz graliśmy w takim systemie – to znaczy, że każda ekipa była podzielona na drużynę A i B. Grano jednocześnie na dwóch boiskach – drużyna A z A, po 12 minutach następowały zmiany i grały drużyny A z B. Wynik meczu stanowiła suma wszystkich zdobytych i straconych goli w czterech meczach pomiędzy drużynami. Po rozgrywkach grupowych zajęliśmy czwarte miejsce w swojej grupie i w drugim dniu graliśmy o miejsca 9-16. Ostatecznie nasz drużyna zajęła 15. miejsce, co jest dobrym wynikiem. Uważam, że występ w tym turnieju dał młodym zawodnikom bardzo dużo doświadczenia, które na pewno będzie procentować w przyszłości. Zawodnicy z czeskich drużyn prezentują bardzo szybką piłkę nożną, są bardzo silni i z tym mieliśmy największy problem. Warto zauważyć, że Miedź Legnica zajęła dopiero 22. miejsce. Chciałem podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że mogliśmy zmierzyć się z takimi drużynami. Dla chłopców byli to wielkie przeżycie – ocenia trener naszej drużyny, Przemysław Malczyk.