Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Potrawy z Lutomi w „Kulinarnej Biblii”! Czy dotrą do finału konkursu?

Potrawy z Lutomi w „Kulinarnej Biblii”! Czy dotrą do finału konkursu?

0

Kapusta wielkopostna i ziemniaczane de volaille Koła Gospodyń Wiejskich z Lutomi Dolnej znalazły się na liście 62 potraw wytypowanych do III etapu Kulinarnej Biblii Polskich Potraw Tradycyjnych. Teraz trwa finałowe głosowanie, w którym wybrane zostaną „najlepsze z najlepszych”.

Wszystkie potrawy, które przeszły do III etapu zostaną opublikowane w „Kulinarnej Biblii Polskich Smaków Tradycyjnych”. Publikacja dostępna będzie w całej Polsce. Na ostatnim etapie kulinarnej rywalizacji Dolny Śląsk reprezentować będą trzy koła gospodyń, a wśród nich Koło Gospodyń Wiejskich Lutomia Dolna. – Jest to niewątpliwy sukces oraz radość, że nasze tradycyjne potrawy zostały uznane za ciekawe i warte pokazania w skali ogólnopolskiej – nie kryją dumy panie z KGW Lutomia Dolna.

Już w sierpniu odbędzie się ostatni etap konkursu. Na początku miesiąca organizatorzy opublikują listę laureatów, którzy zakwalifikują się do IV etapu – gotowania podczas gali finałowej. Czy wezmą w niej udział panie z KGW w Lutomi Dolnej? Wszystko zależy od mieszkańców, którzy mogą oddawać swój głos na zgłoszone przez Koło potrawy. Te, które w głosowaniu otrzymają najwięcej „kłosów” – tak w głosowaniu nazywane są głosy – w każdym województwie, przejdą do ostatniego etapu konkursu.

By oddać głos na potrawę, należy wejść na stronę konkurs.mojaWies.pl, zarejestrować się i oddać „kłos”. Jurorem konkursu jest znany ekspert kulinarny oraz kucharz Jakub Kuroń.

/UG Świdnica, opr. mn/