Strona główna 0_Slider Piknik bokserski: uczczą 100-lecie niepodległości i powalczą dla Artura

Piknik bokserski: uczczą 100-lecie niepodległości i powalczą dla Artura

0

Walki bokserskie, kickboxing, siłowanie na rękę, biegi dla dzieci i wreszcie zabawa dla całych rodzin na świeżym powietrzu. Stowarzyszenie Boks Polonia Świdnica wspólnie z firmą Sirbud 30 czerwca zaprasza na piknik sportowy do Zagórza Śląskiego. Okazje są dwie – 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości i chęć pomocy Arturowi Klai ze Świdnicy, który po latach starań nareszcie zaczyna chodzić!

Na miejsce pikniku organizatorzy wybrali amfiteatr obok hotelu Maria Antonina nad Jeziorem Bystrzyckim w Zagórzu.  Widzowie będą mogli obejrzeć 10 walk bokserskich i 2 walki kickboxingu. Zostaną rozegrane zawody w siłowaniu na rękę, podnoszeniu ciężarków, a także biegi dla dzieci wraz z rodzicami. Całości dopełnią występy artystyczne i ludowa zabawa. Nie po raz pierwszy Boks Polonia Świdnica dedykuje swoje zawody Arturowi Klai. W ubiegłym roku podczas turnieju bokserskiego zebrano 3 tysiące złotych na leczenie 30-latka ze Świdnicy.

Artur Klaja cierpi na czterokończynowe porażenie dziecięce. Choroba skazała go na wózek inwalidzki. Dzięki determinacji mamy, rodziny i przyjaciół, udało się zebrać blisko 100 tysięcy złotych na 6 podań komórek macierzystych. Artur wstaje i chodzi, na razie jeszcze przy pomocy innej osoby lub przy barierce, ale ma nadzieję, że będzie mógł poruszać się o własnych siłach. Jest pod stałą, fachową opieką rehabilitantki Małgorzaty Ulatowskiej ze Świebodzic.

Artur codziennie trenuje chodzenie, a do tego celu znakomicie służy podjazd przy Urzędzie Miejskim w Świdnicy.

– Ze względu na olbrzymie koszty zrezygnowaliśmy z kontynuowania terapii komórkami macierzystymi, ale postęp po tych 6 podaniach jest i tak ogromny. Musimy jednak stale ćwiczyć pod okiem fachowców, by nie stracić tego, co udało się osiągnąć – podkreśla Antonina Klaja. I właśnie na rehabilitację Artura będą zbierane datki przez Fundację „Dogonić marzenia”. Zostanie także zorganizowana loteria fantowa i licytacje, a do wygrania m,in. przelot helikopterem, ufundowany przez Katarzynę i Zbigniewa Wysoczańskich, wina z dedykacją od znakomitego aktora Marka Kondrata, koszulki z autografem Dariusza Michalczewskiego oraz medale olimpijskie.

Piknik rozpocznie się 30 czerwca o godzinie 14.00 w amfiteatrze przy hotelu Maria Antonina w Zagórzu Śląskim. Wstęp wolny.

Agnieszka Szymkiewicz
Zdjęcia z archiwum Antoniny Klai

Poprzedni artykułChcą kupić policjantom rowery
Następny artykułKonstytucja dla biznesu. Ułatwienia, czy zbiór pobożnych życzeń?