Strona główna 0_Slider Sprzątanie wieżyczki już w najbliższą sobotę

Sprzątanie wieżyczki już w najbliższą sobotę

8

Po pięknej ozdobie parku przy ul. Armii Krajowej został tylko kopiec, ale społecznicy zrzeszeni w Świdnickim Forum Rozwoju nie przestają wierzyć, że kiedyś wieżyczka zostanie odbudowana. Starają się, by miejsce po altanie nie pochłonęły chaszcze i już po raz czwarty zapraszają 12 maja do wspólnych porządków.

– Wszyscy mieszkańcy, którym nie jest obojętne dziedzictwo historyczne i kulturalne naszego miasta wspólnie postarają się o to, aby po zimowym zapomnieniu ponownie odkryć to, co z altany pozostało. Na co dzień zapomniane miejsce, które przez lata było miejscem szczególnym, przy którym spotykali się zakochani, odbywały się wieczorki taneczne, grała orkiestra, przez chwile znów będzie tętniło życiem! Będzie to również doskonała okazja do integracji świdniczan, zarówno tych młodych, którzy nie pamiętają świetności tego miejsca, jak i tych, którzy spędzali tutaj wiele radosnych chwil – zachęca ŚFR.

Organizatorzy zapewniają niezbędne do prac narzędzia – sekatory, rękawice, grabie, worki na śmieci. Podczas akcji będzie również poczęstunek – grill, jak i zagwarantowane ciepłe i zimne napoje. Po zakończeniu prac zapraszają na zabawy dla młodszych i starszych, w tym bańki mydlane.

Wydarzenie odbędzie się w sobotę – 12 maja, od godz. 10:00.Informacje na bieżąco TUTAJ.

Altana stanęła w 1875 roku. Wtedy bowiem z inicjatywy podpułkownika Riebla na terenach fryderycjańskich fortyfikacji powstał pas zieleni, otaczający centrum Świdnicy. Wieżyczka przetrwała do XXI wieku. W roku 2005 ogrodzono ją wysokim płotem, a w 2007 rozebrano. Była w tak złym stanie technicznym, że cała konstrukcja mogła w każdej chwili runąć. Od 10 lat rozmontowana konstrukcja leży na terenie MZEC-u. Nie powiodły się  próby pozyskania środków na renowację zabytkowej konstrukcji w ramach budżetu obywatelskiego.

/opr. red./

Poprzedni artykułStraciła opiekunów, trafiła na ulicę [Aktualizacja]
Następny artykułChcą reaktywować linię 31! Pierwsze kursy we wrześniu