Strona główna 0_Slider Sportowe zmagania, integracja i doskonała zabawa!

Sportowe zmagania, integracja i doskonała zabawa! [FOTO]

1

Już po raz siedemnasty rozgrywany jest Turniej Sportowy Osób Niepełnosprawnych. Impreza organizowana przez Świdnickie Koło Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną rozgrywana jest właśnie w Hali Sportowej Zawiszów. Na starcie obserwujmy ponad 150 uczestników z 12 drużyn. 

Turniej Sportowy Osób Niepełnosprawnych to wyjątkowe wydarzenie skupiające każdego roku dziesiątki osób niepełnosprawnych biorących przede wszystkim udział w konkurencjach sportowych, mających na celu dobrą zabawę, ale także integrację – tłumaczy Dorota Imioła z PSONI, koło w Świdnicy. Na uczestników czekały konkurencje sprawnościowe, jak choćby slalomy, wyścigi drużynowe, czy rzuty do celu. Podstawa to jednak integracja, doskonała zabawa i rywalizacja w duchu fair-play. Na starcie stanęło w sumie 12 zespołów ze Świdnicy, Wałbrzycha, Dzierżoniowa, Strzegomia, Świebodzic i Jaskulina.

Organizatorzy dziękują także za pomoc wolontariuszom ze Szkoły Podstawowej nr 105 i Zespołu Szkół Ekonomicznych, a także cheerleaderkom ze Szkoły Podstawowej nr 6. W tym roku gościem wydarzenia był mistrz świata, mistrz Europy i mistrz Polski we freestyle football, Paweł Skóra, który zaprezentował niezwykły pokaz piłkarskich trików i przeprowadził warsztaty. Skóra to profesjonalny sportowiec z czternastoletnim doświadczeniem, dorobkiem setek pokazów na całym świecie, a także uczestnik programu Mam Talent.

Na koniec na wszystkich uczestników czekać będą dyplomy i pamiątkowe medal.

/FOTO: Dariusz Nowaczyński/