Strona główna 0_Slider Nauczycielka przegrała walkę z nowotworem

Nauczycielka przegrała walkę z nowotworem

0

Po długiej i ciężkiej chorobie nowotworowej zmarła świdnicka nauczycielka, Beata Łotarewicz. Wielu mieszkańców wspierało ją za pośrednictwem zbiórek lub biorąc udział w różnych akcjach charytatywnych. Rodzina i najbliżsi pożegnają ją w najbliższą środę.

Beata Łotarewicz, żona emerytowanego policjanta, była nauczycielką w Zespole Szkół Specjalnych w Świdnicy. Od ponad 26 lat zajmowała się pracą i terapią dzieci niepełnosprawnych intelektualnie, z czego ponad 10 lat poświęciła pracy z dziećmi z autyzmem. – Wybrałam ten zawód, bowiem zawsze chciałam pomagać innym zwłaszcza dzieciom. Nigdy nie szczędziłam środków i prywatnego czasu, aby stale podnosić kwalifikacje i doskonalić swój warsztat pracy – mówiła.

Dwa lata temu kobieta zachorowała na agresywnego raka piersi. Mimo operacji nastąpiły przerzuty do kręgosłupa, bioder, kości udowych, żeber, kości czaszki oraz płuc. Nauczycielka zwróciła się z prośbą o wsparcie do ludzi dobrej woli. Prosiła o pomoc w zakupie kosztownych leków wspomagających leczenie onkologiczne, środków przeciwbólowych, a także na wyjazdy do specjalistów w dziedzinie onkologii klinicznej.

Odzew mieszkańców Świdnicy przerósł wszelkie oczekiwania. Zmagającej się z nowotworem nauczycielce postanowili pomóc policjanci i nauczyciele. Wspólnymi siłami – wraz z uczniami, rodzicami, samorządami, przedsiębiorcami, sportowcami, społecznikami, mieszkańcami nie tylko z powiatu świdnickiego – zorganizowali turnieje charytatywne w Witoszowie Dolnym i Strzegomiu. – Pani Beata znalazła się w gronie tych, których ta choroba dotknęła. Wiemy, z jakimi problemami borykają się osoby, gdy przechodzą trudne chwile. Chcemy pokazać, że jesteśmy razem i solidaryzujemy się z panią Beatą – mówił Robert Hamuda, wiceprzewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów województwa dolnośląskiego.

Turniej w Witoszowie odwiedziły m.in. minister edukacji Anna Zalewska, poseł Katarzyna Mrzygłocka, wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek oraz prezydent Beata Moskal-Słaniewska. – Dziękuję z całego serca wszystkim ludziom dobrej woli, moim koleżankom i kolegom, rodzicom, uczniom oraz pracownikom szkoły, którzy dają mi nadzieję i wiarę w to, że kiedyś wrócę do zdrowia i dawnego życia – pisała nauczycielka w liście skierowanym do uczestników turniejów.

Beata Łotarewicz zmarła 26 maja. Miała 53 lata. Msza żałobna zostanie odprawiona 30 maja o godzinie 12.30 w kościele pw. Ducha Świętego w Świdnicy. Pogrzeb odbędzie się o godzinie 14.00 na cmentarzu parafialnym przy Alei Brzozowej.

/mn/

Poprzedni artykułPijani kierowcy wpadli w ręce policji. Dwóch z nich miało ponad 2 promile
Następny artykułDokonali rzeczy wielkiej…