Strona główna 112 Pijani kierowcy wpadli w ręce policji. Dwóch z nich miało ponad 2...

Pijani kierowcy wpadli w ręce policji. Dwóch z nich miało ponad 2 promile

0

Nie pomagają apele, ostrzeżenia oraz poważne konsekwencje karne, na drogach wciąż zatrzymywani są nietrzeźwi kierowcy. W miniony weekend na drogach powiatu świdnickiego policjanci zatrzymali aż trzech kierowców jadących “na podwójnym gazie”.

zdjęcie ilustracyjne (fot. KMP Gorzów Wlkp.)

Pierwszym z lekkomyślnych kierowców był 30-latek, który kierował samochodem osobowym marki BMW mając blisko 1,4 promila. – Kolejny “drogowy as” to 38-latek zatrzymany do kontroli drogowej, który kierował samochodem osobowym marki Mitsubishi mając 2,3 promila alkoholu w organizmie – twierdzi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Niechlubnym rekordzistą zatrzymanym w miniony weekend przez mundurowych okazał się 60-letni mężczyzna. – Kierował samochodem osobowym marki Honda Civic mając blisko 2,4 promila –  mówi rzeczniczka świdnickiej policji.

W świetle obowiązujących przepisów za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub po użyciu innego, podobnie działającego środka, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, kara grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 10 lat – kończy Ząbek.

/KPP Świdnica, opr. mn/