Strona główna 0_Slider Dziś strażacy obchodzą swoje święto

Dziś strażacy obchodzą swoje święto

1

Każdego dnia czuwają nad bezpieczeństwem mieszkańców,  walcząc z ogniem i pomagając rannym w wypadkach. W 2017 roku strażacy z powiatu świdnickiego interweniowali 2112 razy. 4 maja wypada dzień patrona służb walczących z ogniem, świętego Floriana i  obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Strażaka.

Uroczysta msza św. w katedrze świdnickiej rozpoczęła dzisiejsze tegoroczne obchody strażackiego święta. Po jej zakończeniu, u stóp pomnika św. Floriana na dziedzińcu katedralnym, przy tablicy pamiątkowej odsłoniętej w 2011 roku i poświęconej tradycjom strażackim na Ziemi Świdnickiej, złożono kwiaty.

Z okazji Dnia Strażaka, który obchodzimy 4 maja, chcę podziękować Państwu za codzienną, ofiarną służbę oraz wyrazić uznanie dla Państwa odwagi, odpowiedzialności i zaangażowania. Pragnę także życzyć wszystkim Państwu samych skutecznych akcji, satysfakcji i dumy z pełnionej służby oraz wszelkiej pomyślności w życiu prywatnym – stwierdził w życzeniach do strażaków Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Joachim Brudziński. – Zarówno służba w Państwowej Straży Pożarnej, jak i w Ochotniczych Strażach Pożarnych zasługuje na uznanie i szacunek wszystkich Polaków. Wielokrotnie udowadnialiście Państwo, że jesteście profesjonalistami gotowymi do prowadzenia akcji ratowniczych nawet w najtrudniejszych warunkach, często narażając własne bezpieczeństwo – podkreślił minister.

Swoje życzenia przekazali dziś także samorządowcy z powiatu świdnickiego. – Dziękuję za codzienną gotowość do niesienia pomocy, za zaangażowanie i ofiarność podczas akcji ratowniczo-gaśniczych, chroniących życie i mienie ludzkie, tak w Gminie Świdnica, jak i poza jej granicami – mówi wójt gminy Teresa Mazurek.

Z okazji Dnia Strażaka wszystkim druhom życzymy wytrwałości, cierpliwości i zadowolenia z pełnienia tej ważnej funkcji. Bycie strażakiem to wyjątkowe zobowiązanie. Niech odwaga nigdy Was nie opuszcza, a Święty Florian czuwa nad Waszym poświęceniem. Wszystkiego Najlepszego – życzy z kolei Leszek Michalak, burmistrz Żarowa.

Wyrazy szacunku i uznania złożył strażakom także burmistrz Jaworzyny Śląskiej, Grzegorz Grzegorzewicz: – Niełatwa, bezinteresowna i odpowiedzialna jest służba strażaka. Służba pełna poświęceń i wyrzeczeń dla ratowania ludzkiego życia, zdrowia i mienia. Ale i piękna gdy kończy się wdzięcznością innych, którym udało się pomóc w trudnej sytuacji. W tym uroczystym dniu kieruję najserdeczniejsze pozdrowienia oraz życzenia wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym, życząc szczęśliwych powrotów ze wszystkich akcji ratowniczo-gaśniczych.

Michał Nadolski
[email protected]

fot. Dariusz Nowaczyński