Strona główna Wydarzenia Świdnica Opuszczają mury „Mechanika”. Pożegnano absolwentów

Opuszczają mury „Mechanika”. Pożegnano absolwentów

0

Chociaż myślami byli już pewnie przy rozpoczętych dzisiaj egzaminach maturalnych, kilka dni temu znaleźli czas, by wziąć udział w poświęconej im uroczystości. 49 tegorocznych absolwentów świdnickiego Zespołu Szkół Mechanicznych zostało pożegnanych przez dyrekcję, nauczycieli oraz uczniów wszystkich klas „Mechanika”.

Oprócz kwiatów, podziękowań, słów pożegnania i złożonych życzeń, podsumowano także 4 lat nauki. – Najlepsi absolwenci w zawodzie technik pojazdów samochodowych i technik mechanik czyli Daniel Gut i Filip Kuczyński odebrali nagrody z rąk Krzysztofa Frąckowiaka, prezesa Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich. D. Gut uzyskał w kl. IV średnią ocen 5,33 a Filip Kuczyński 5,0. Ponadto Daniel Gut i Daniel Górecki są najlepszymi absolwentami naszej szkoły ze średnią ocen za cały okres edukacji odpowiednio 4,82 i 4,76! Natomiast w klasie IV obydwaj osiągnęli średnią ocen 5,33! – wylicza Małgorzata Bogusławska-Kurzawa z ZSM w Świdnicy.

Najlepsi absolwenci odebrali nagrody z rąk dyrekcji szkoły, wychowawców, przedstawicieli Rady Rodziców oraz nauczycieli wychowania fizycznego za liczne osiągnięcia sportowe. Nagrodzono Bartosza Lukaszczyka z kl. IV aT oraz Oskara Durzyńskiego z kl. IV aT.

Tradycją naszej szkoły jest uroczyste ślubowanie absolwentów, dziś również absolwenci ślubowali na sztandar szkoły słowami: Dbać o dobre imię naszej szkoły, strzec jej tradycji i historii oraz zdobytą wiedzę i umiejętności właściwie wykorzystywać w realizacji własnych marzeń i ambicji. Po ślubowaniu nastąpiło wręczenie pamiątkowych tarcz wszystkim uczniom, którzy ukończyli dziś edukację w naszej szkole – dodaje Bogusławska-Kurzawa.

Uroczystość zakończył krótki występ artystyczny zespołu muzycznego „The Mechanix” oraz pokaz slajdów.

/Starostwo Powiatowe w Świdnicy, ZSM w Świdnicy, opr. mn/

Poprzedni artykułDziś strażacy obchodzą swoje święto
Następny artykułFood trucki pod Galerią Świdnicką już w ten weekend!