Strona główna Wydarzenia Dobromierz Gniewków: powstanie hala sportowa

Gniewków: powstanie hala sportowa

0

Wyczekiwana od wielu lat inwestycja wreszcie staje się faktem. Po zakończeniu ubiegłorocznej budowy boisk przy Szkole Podstawowej w Gniewkowie, przyszła pora na rozpoczęcie kolejnego etapu prac, polegającego na wybudowaniu całorocznej hali sportowej.

Rozpoczęcie inwestycja stało się możliwe dzięki uzyskaniu dofinansowania dla projektu „Budowa hali sportowo-rekreacyjnej przy Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Gniewkowie”. Sejmik Województwa Dolnośląskiego podjął uchwałę w sprawie udzielenia pomocy finansowej w formie dotacji celowej wybranym gminom wyłonionym w ramach otwartego konkursu. Tym samym Gmina Dobromierz otrzyma 100 tys. zł na realizację inwestycji.

Obecnie trwają prace projektowe, obejmujące budowę zadaszenia boiska do koszykówki i siatkówki halowej o konstrukcji łukowej z drewna klejonego, z membraną z PCV, ogrzewaniem gazowym i oświetleniem LED. Inwestycja ma zostać zakończona w październiku.

Jestem przekonany, że powstanie innowacyjnego kompleksu umożliwi rozwój infrastruktury sportowo-rekreacyjnej gminy, uprawianie nowych i dotychczas realizowanych dyscyplin sportowych, organizowanie zawodów, treningów, realizowanie zajęć wychowania fizycznego, wzrost umiejętności sportowych, poprawę kondycji fizycznej mieszkańców oraz wpłynie na podniesienie atrakcyjności gminy pod względem turystycznym – komentuje wójt Jerzy Ulbin.

/UG Dobromierz, opr. mn/

Poprzedni artykułGroził skokiem z dachu. Miał ponad 2 promile
Następny artykułDziś strażacy obchodzą swoje święto