Strona główna 0_Slider Połowa tunelu już zasypana. Reszta ma zniknąć do piątku

Połowa tunelu już zasypana. Reszta ma zniknąć do piątku

3

W przyszłym tygodniu najprawdopodobniej nie będzie już śladu po przejściu podziemnym przy ulicy Wałbrzyskiej. Tunel pod torami kolejowymi był w opłakanym stanie, dlatego kolejarze zadecydowali o jego likwidacji.

Przez długie lata przejście podziemne przy ulicy Wałbrzyskiej kojarzyło się z brudem, wszechobecnymi śmieciami i nielegalną toaletą. W ostatnim czasie wejście do niego było zamknięte. – Od dziesięciu lub więcej lat przejście było nieużytkowane. Podjęto decyzję o jego likwidacji ze względu na stan techniczny – tłumaczy Bohdan Ząbek z PKP PLK. Remont przejścia nie wchodził w grę, bowiem mógłby on pochłonąć ogromne środki.

W ramach trwających prac, kolejarze zdążyli już zasypać jedno z wejść do tunelu oraz zdemontować znajdujące się nad nim zadaszenie. Dzisiaj rozpoczęła się rozbiórka zadaszenia znajdującego się od strony ulicy Pionierów Ziemi Świdnickiej.

W piątek (20 kwietnia) na stacji Świdnica Miasto zostaną zakończone prace związane z likwidacją przejść pod torami – twierdzą pracownicy Kolei Dolnośląskich. Porządkowanie terenu może jednak potrwać nieco dłużej.

/mn/

Poprzedni artykułMiasto wreszcie przyznało, kto zainwestuje przy Pogodnej
Następny artykułWyrzucali stare meble z czwartego piętra