Strona główna 0_Slider Wyrzucali stare meble z czwartego piętra

Wyrzucali stare meble z czwartego piętra

9

Prawdziwą lekkomyślnością popisała się ekipa zajmująca się uprzątnięciem mieszkania przy ulicy Marii Kunic. Meble z lokalu znajdującego się na czwartym piętrze wyrzucano przez okno. Straż miejska ukarała jedną osobę za… zaśmiecanie trawnika.

Pierwszy sygnał związany z nietypowym i niebezpiecznym przemeblowaniem dotarł do świdnickich municypalnych 12 kwietnia. – Strażnicy miejscy zostali wezwani na ul. M. Kunic w związku z wyrzucaniem mebli przez okno z IV piętra. Sprawców wykroczenia pouczono. Zostali oni poinformowani o sposobie pozbywania się takich odpadów – wyjaśnia Jacek Budziszewski ze straży miejskiej.

Porady strażników zostały najwyraźniej zignorowane, bowiem pozostałości po wyrzuconych przez okno meblach złożono na dwóch miejscach parkingowych znajdujących się przy bloku. Po kolejnej interwencji municypalnych meble przerzucono na sąsiedni trawnik.

W wyniku podjętych czynności wyjaśniających, mundurowi dotarli do zleceniodawcy działań, który wskazał osobę, której powierzył uprzątnięcia mieszkania z umeblowania. Dnia 17 kwietnia 2018 roku na sprawcę wykroczenia został nałożony mandat karny w kwocie 250 zł. Został on zobowiązany do doprowadzenia terenu zanieczyszczonego do stanu pierwotnego – opowiada Budziszewski.

/opr. mn/

fot. Straż Miejska w Świdnicy, czytelnik