Strona główna 0_Slider Dni Żarowa z Markiem Sierockim, zespołami Happysad i Video

Dni Żarowa z Markiem Sierockim, zespołami Happysad i Video

0

Święto miasta i gminy Żarów w tym roku zaplanowano w ostatni weekend maja. Gminne Centrum Kultury i Sportu, które jest organizatorem przedsięwzięcia przygotowało dla mieszkańców dwa dni z wieloma atrakcjami.

Już w ubiegłym roku mogliśmy poznać pierwszego artystę tegorocznych Dni Żarowa. Mieszkańcy spośród czterech gwiazd zaproponowanych przez GCKiS – Małgorzata Ostrowska, Kasia Kowalska, Blue Cafe, happysad wybrali tę ostatnią. Happysad w Parku Miejskim wystąpi 26 maja. Zespół powstał w 2001 roku w Skarżysku-Kamiennej i od lat jest jednym z najpopularniejszych polskich zespołów. Grupa ma na koncie ponad 1000 koncertów w całym kraju, trzy platynowe i cztery złote płyty oraz rekordy frekwencji w kilkunastu popularnych klubach w Polsce.

Jednak to nie ostatnia gwiazda tego dnia. Po koncercie organizator zaprasza na dyskotekę pod gwiazdami. Za konsoletą DJ’a zasiądzie znany wszystkim Marek Sierocki. Dziennikarz i prezenter telewizyjny przeniesie nas w klimat końca XX wieku.

Nie tylko sobota upłynie nam pod znakiem dobrej zabawy. Dzień wcześniej, 25 maja w Parku Miejskim wystąpi zespół Video z charyzmatycznym wokalistą Wojtkiem Łuszczykiewiczem. Popularny pop-rockowy zespół istnieje od 2007 roku, ma na swoim koncie 3 albumy: “Video Gra”, “Nie Obchodzi Nas Rock” oraz “Doskonale Wszystko Jedno”. Wspomniane płyty przyniosły liczne przeboje m.in. “Bella”, “Idę na plażę”, “Soft”, “Papieros”, “Fantastyczny lot” czy “Ktoś Nowy”. Muzycy są laureatami licznych nagród. W tym roku ich single “Wszystko Jedno” i “Ktoś Nowy” osiągnęły status Platynowych Płyt, a album “Doskonale Wszystko Jedno” pokrył się złotem.

W piątkowy wieczór na żarowskiej scenie wystąpi również Nullizmatyka. Projekt Nullo (Trzeci Wymiar) tworzony jest z utalentowanymi muzykami z Dolnego Śląska. Doświadczeni w wielu stylach, na scenie uwalniają rap przesiąknięty rockiem, funkiem, reggae! Oczywiście to nie koniec atrakcji, jakie szykuje dla mieszkańców Żarowa Gminne Centrum Kultury i Sportu. Szczegółowy program wydarzenia będzie znany niebawem.

/Magdalena Pawlik, rzecznik prasowy UM Żarów/
/Zdjęcie: facebook Video/