Strona główna Wydarzenia Świebodzice 60 lat świebodzickiej szkoły

60 lat świebodzickiej szkoły

0

Wychowała pokolenia świebodziczan, jest chlubą i dumą Świebodzic, punktem orientacyjnym na mapie i kuźnią wybitnych osobowości. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w piątek 20 kwietnia świętowała 60 lat swojego istnienia.

W sali gimnastycznej zebrała się społeczność szkolna, absolwenci i emerytowani nauczyciele, szczególnie gorąco i ciepło witani przez swoich dawnych wychowanków. Bo, jak podkreślała dyrektor SP 3 Jolanta Styrna-Grossman, osiągnięcia i bogata historia szkoły, to wynik pracy uczniów i absolwentów, byłych i obecnych nauczycieli, całych pokoleń, które uczęszczały do tej szkoły. Absolwentką SP nr 3 jest m.in. minister edukacji Anna Zalewska. – Trójka połączyła i wychowała wiele pokoleń świebodziczan, to jeden z symboli Świebodzic – podkreślała dyrektor.

– Przyłączając się do podziękowań i gratulacji przekazuję je na ręce pani dyrektor dla wszystkich tych, którzy przez lata tworzyli tę wyjątkową szkołę i jej klimat – mówił burmistrz Bogdan Kożuchowicz. – Najserdeczniejsze życzenia dla pedagogów, nauczycieli, pracowników i społeczności szkolnej – jesteście jedną, wspaniałą rodziną.

Burmistrz zapowiedział także, że w Trójce planowane jest utworzenie klasy sportowej o profilu piłka ręczna. To nawiązanie do tradycji szkoły, która przed laty była mocno usportowiona.

Po części oficjalnej przyszła ta lżejsza – czyli część artystyczna. W podróż w przeszłość zabrali nas uczniowie klasy czwartej, o Trójce zaśpiewały także maluchy z zaprzyjaźnionego Publicznego Przedszkola nr 3 „Niezapominajka”. A szczególny aplauz otrzymały emerytowane nauczycielki, które odśpiewały wesołą piosenkę o jesieni życia – która w ich wykonani okazała się pełnym energii i radości hymnem.

W dalszej części goście udali się na zwiedzanie szkoły, przeglądanie starych szkolnych kronik i rozmowy przy kawie.

***
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 kształci obecnie około 600 uczniów, nad których wychowaniem czuwa 50 nauczycieli. Szkoła w ostatnich dziesięciu latach przeszła wiele remontów zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Trójka – podobnie jak wszystkie inne placówki w mieście – przeszła termomodernizację (wartość ok. 2 mln zł) i gruntowne doposażenie. Nakłady na poprawę stanu bazy oświatowej w mieście oraz podniesienie jakości kształcenia w świebodzickich szkołach w ostatnich 10 latach wyniosły ok. 20 mln zł.

/UM Świebodzice, opr. red./

Poprzedni artykułPływanie na zalewie w Świdnicy już wkrótce
Następny artykułWygrana piłkarek Polonii i dedykacja dla koleżanki z zespołu…