Strona główna 0_Slider Pływanie na zalewie w Świdnicy już wkrótce

Pływanie na zalewie w Świdnicy już wkrótce

4

Od 2016 roku świdniczanie mogą korzystać z atrakcji, która powstała w ramach budżetu obywatelskiego. Bosmanat po raz trzeci rozpoczyna sezon na zalewie Witoszówka, będzie można pływać rowerami wodnymi i kajakami.

Projekt na budowę bosmanatu i promenady z miejscami do wypoczynku mieszkańcy wybrali w głosowaniu nad budżetem obywatelskim w 2015 roku. Miasto podjęło się realizacji zadania decyzją samych jego mieszkańców, którzy w ubiegłorocznej edycji budżetu obywatelskiego poparli pomysł zagospodarowania terenu nad zalewem w niezbędną infrastrukturę. Zakres inwestycji obejmował m.in. projekt i budowę bosmanatu, pomostu do cumowania jednostek pływających oraz remont pomostu. Łączny koszt zadania wyniósł 930 000 zł (600 000 zł w ramach budżetu obywatelskiego), z czego 880 000 zł to wydatki na roboty budowlane, a 50 000 zł zakup sprzętu. W kolejnym sezonie przybyło kajaków i rowerów.

– Wypożyczalnia sprzętu pływającego zostanie otwarta w sobotę, 28 kwietnia. W ubiegłym roku doposażyliśmy Bosmanat o dwa rowery wodne. Aktualnie posiadamy pięć kajaków, pięć rowerów wodnych i dwie łodzie optymist – informuje Przemysław Grzyb ze świdnickiego OSiR-u Sezon potrwa do końca września. Podobnie jak latach poprzednich bosmanat czynny będzie od godziny 12.00 do 19.00. Cennik nie ulegnie zmianie. Za wypożyczenie sprzętu w zależności od czasu i dnia pływania trzeba będzie zapłacić od 6 do 12 złotych.

Wypożyczalnię będą obsługiwały dwie osoby. W poprzednim roku na utrzymanie bosmanatu wydano ok. 30 tysięcy złotych. Spodziewamy się, że w związku z wyższymi cenami mediów oraz planowanymi dodatkowymi wydarzeniami w tym sezonie utrzymanie będzie kosztowało nieco więcej – dodaje Przemysław Grzyb.

/zebrała asz/

 

Poprzedni artykułWykonały drugi krok. Kolejny zwycięski dreszczowiec siatkarek Polonii!
Następny artykuł60 lat świebodzickiej szkoły