Strona główna Sport Piłka nożna Wygrana piłkarek Polonii i dedykacja dla koleżanki z zespołu…

Wygrana piłkarek Polonii i dedykacja dla koleżanki z zespołu…

0

Kolejny mecz o ligowe punkty mają za sobą zawodniczki Żeńskiej Akademii Piłkarskiej MKS-u Polonia Świdnica. Ze względu na trwający Rajd Świdnicki Krause, spotkanie wyjątkowo odbyło się na boisku w Makowicach. Świdniczanki podejmowały Piasta Nowa Ruda. 

Konfrontacja drugiej drużyny z piątą zapowiadała spore emocje. Od pierwszej minuty inicjatywę przejęły gospodynie, często atakując bramkę przyjezdnych. Niestety skuteczność tego dnia pozostawiała wiele do życzenia, swoje szanse zmarnowały m.in. Kosior, Leśniak i Sochacka. Zawodniczki Piasta wyprowadziły kilka groźnych kontr, ale na szczęście dla świdniczanek, rywalki były równie nieskuteczne.

Obraz gry w drugiej połowie niewiele się zmienił. To zespół Polonii dłużej utrzymywał się przy piłce, stwarzał sytuacje bramkowe i prowadził grę. Niestety bramka Piasta była jak zaczarowana. Kolejnych dogodnych sytuacji nie wykorzystały Kosior, Leśniak, Furmaniuk oraz Furmankiewicz. Najbliżej szczęścia była Paulina Leśniak, lecz po strzale z rzutu wolnego piłka uderzyła tylko w poprzeczkę. Wydawało się, że mecz zakończy się bezbramkowym remisem, lecz w ostatniej minucie meczu długim, dokładnym podaniem popisała się Ewa Klasa, idealnie obsługując Kamilę Kosior, która precyzyjnym strzałem w długi róg pokonała bramkarkę z Nowej Rudy. Wygrana w tym spotkaniu pozwoliła na pozostaniu na pozycji wicelidera III ligi dolnośląskiej. Swoje zwycięstwo piłkarki Polonii Świdnica zadedykowały koleżance z drużyny – Julii Morąg, która dzień wcześniej przeszła operację kręgosłupa i walczy o swój powrót na boisko.

Skład: Lidia Maciejewska, Dominika Sorota, Ewa Klasa, Julia Grabowska, Justyna Bartkowicz, Joanna Furmaniuk, Sandra Kozak (53’ Monika Garbacz), Paulina Leśńiak, Julia Furmankiewicz, Dominika Sochacka (70’ Dorota Wełyczko) oraz Kamila Kosior