Strona główna 0_Slider Wymieniali znaki drogowe… na identyczne?

Wymieniali znaki drogowe… na identyczne? [FOTO]

13

Wystarczyło przetrzeć szmatką, a nie wymieniać na nowe, które niczym się nie różnią od poprzednich – ocenia mieszkanka Świdnicy, która była świadkiem nietypowych działań na Osiedlu Młodych. O celowość takiej wymiany redakcja portalu Świdnica24 zapytała Urząd Miejski w Świdnicy.

Mieszkanka Świdnicy w czwartek 8 lutego w godzinach popołudniowych zauważyła, jak podjeżdża samochód z przyczepą do robót drogowych, na której umieszczone były nowe znaki drogowe, m.in. wyznaczające miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych. – Te, które pracownicy zdjęli i nowe założone w ich miejsce… były identyczne. No może mniej zakurzone, przez co miały wyraźniejsze kolory – relacjonuje kobieta. – Sąsiedzi przecierali oczy ze zdumienia. Przecież znaki niczym się nie różniły i wystarczyło je przetrzeć szmatką – opowiada. Kobieta zgłosiła sprawę do Urzędu Miejskiego w Świdnicy i poprosiła o wyjaśnienie. – Nie było potrzeby, żeby znaki wymieniać. Są przecież inne ważniejsze rzeczy i nie pojmuję, dlaczego pieniądze są w ten sposób wydatkowane. Mamy dziurawe drogi i zniszczone chodniki i tym według mnie należy się zająć – dodaje.

Zapytaliśmy o uzasadnienie takiej wymiany rzecznika Starostwa Powiatowego w Świdnicy Piotra Dębka. – Wymiana znaków na nowe zależy od zarządcy drogi, w wypadku Osiedla Młodych odpowiada za to Gmina Miasto Świdnica  – tłumaczy rzecznik starostwa. Pytania o celowość i koszt wysłane zostały także do Urzędu Miejskiego w Świdnicy. Na odpowiedź nadal czekamy.

/Tekst: AN/
Zdjęcia czytelniczki portalu Świdnica24

 • mio

  w taki własnie sposob robi sie przekrety i lewe faktury poprostu zycie a drogi na osiedlu łata jakims szajsem

  • hanka

   Do ciebie kieruje podobny komentarz jsk do Marcela…masz podejrzenia zgłoś do odpowiednich instytucji policja, prokuratura lub gdziekolwiek indziej..a poza tym to jest takie powiedzenie, że „każdy sądzi według siebie” ..tłumaczyć chyba nie muszę

 • Nie usuwajcie konta!

  Czy p. Dzwonkowska odpowiedziała kiedyś na zadane jej przez media pytania? Jeśli nie, to należy złożyć wniosek o jej zwolnienie, skoro nie wywiązuje się ze swojej roboty. Panowie radni z opozycji: na co czekacie?

 • Marcel

  Jakiś kuzyn wygrał przetarg na wymianę znaków to zmienia! To tak jak z tymi barierami dźwiękochlonnymi w szczerym polu na autostradzie …

  • hanka

   Jeżeli uważasz ze „jakiś kuzyn wygrał przetarg” i w związku z tym widzisz nieprawidłowości lub masz informacje o łamaniu prawa i przepisów w tym zakresie to wolna i prosta droga…do organów, które ta sprawę zbadają i stwierdzą czy masz racje czy siejesz zamęt i rzucasz oszczerstwa..prokuratura w Świdnicy na Zamkowej i I Maja, a policja na Jagiellońskiej..nie siedź za kompem czy z telefonem w ręku tylko pofatyguj się tam gdzie należy!!! A i jeszcze jedno każdy kto ukrywa informacje o możliwości popełnienia przestępstwa również podlega karze..tak więc do dzieła lokalny bohaterze!

 • henryk

  To nie pierwszy objaw marnotrawienia publicznych pieniędzy na znaki drogowe.Przypomnę znaki D-44 i D-45 wyznaczająca tzw.strefę płatnego parkowania,które nie tylko graficznie, ale również rozmiarem nie odpowiadają przepisom,niewłaściwe oznakowanie miejsc dla niepełnosprawnych oraz choćby tabliczki pod znakami zakazu ruchu. zakazujące wjazdu osobom niepełnosprawnym, których nielegalność stwierdził TK w 2014 r.Od ponad 3 lat domagam się wyrzucenia z Urzędu odpowiedzialnych za taki stan między innymi,a szczególnie Macieja Gleby.Władze miasta poddały się jednak jego chorej indoktrynacji,bo same szczególnej wiedzy ani kompetencji do pełnienia takich stanowisk nie posiadają.Oznakowania drogowe w Świdnicy to już armagedon.

 • Pytam_nie_bladze

  Świdnica schodzi na psy… jeszcze 5-10-lat temu każdy mówił, że Wałbrzych to dolina biedy, a Świdnica jest 100 lat do przodu jeżeli chodzi i ogólnie pojętą infrastrukturę. Dzisiaj sytuacja wygląda tak, że Wałbrzych zrobił krok o 200 lat do przodu, a Świdnica cofnęła się do średniowiecza. Tak zaniedbana infrastruktura jak w Świdnicy jest niezwykle rzadko spotykana już w maszym kraju. Wystarczy spojrzeć na fakt jak małą część budżetu miasto przeznacza na inwestycje. A jak już są przeprowadzane to ciągną się w nieskończoność.

  • Nie usuwajcie konta!

   Popatrz w necie na ceny mieszkań we Wałbrzychu i Świdnicy. I już masz.odpowiedź, gdzieś ludziom lepiej się żyje i gdzie wolą mieszkać.

   • Pytam_nie_bladze

    A czy ja gdzieś napisałem, w którym mieście żyje się lepiej? Ceny na rynku nieruchomości są wyższe w Świdnicy ze względu na bliskość Wrocławia, ilość miejsc pracy i chociażby układ miasta. Walbrzych w tej dziedzinie nie może się ze Świdnica równać. Jest rozbity w dolinach wśród gór, daleko od dużych ośrodków miejskich. Powoduje to odpływ ludzi, a przez to jest coraz więcej mieszkań do sprzedania, a coraz mniej chetnych na ich kupno. Poza tym ja zwróciłem uwagę na infrastrukturę. Nie przypominam sobie, żebym pisał o rynku nieruchomości

    • Nie usuwajcie konta!

     Idąc Twoim tokiem argumentacji, to ja nie przypominam sobie, żeby w artykule pisali coś o Wałbrzychu, o którym byłeś łaskaw wspomnieć w komentarzu. Wg Ciebie Wałbrzych zrobił skok o 200 lat, ale chyba do tyłu, skoro sam twierdzisz, że ludzie z niego wyjeżdżają. I jeszcze coś: Wałbrzych jest najbardziej zadłużonym miastem w Polsce z relacją zadłużenia do dochodów na poziomie 95%. Za 512 milionów kredytu Szełemej wyremontował tylko 2 drogi, Starą Kopalnię i zakupił setki barierek z nierdzewki. A z kasą się nie liczył, bo przecież nie on się zrzucał.

     • Pytam_nie_bladze

      Błąd. Po raz kolejny tłumaczę Ci, że mówię o infrastrukturze. Jeżeli jesteś przekonany o dwóch drogach to zapraszam do Wałbrzycha. Może rozwiejesz wątpliwości. I nie mówię o DK 35. Jestem ciekawy, które miasto nie ma zadłużenia? Ludzie wyjeżdżają ze względu na lata zaniedbań w tamtym mieście. Nikt nie odrobi 30 letnich zaległości w 7 lat, ale przynajmniej próbują. A Świdnica stoi w miejscu.

 • loader

  Czasami znaki są poprostu wyblakłe od słońca i niemają odblasków. Obowiązkiem gminy jest wymiana znaków na spełniające normy

 • Natalia

  Ale jaja przebili Bareje cuda nad cudami kto zarzadza tym miastem ? tak pytam ………..