Strona główna 0_Slider Turnieje charytatywne dla walczącej o życie świdnickiej nauczycielki

Turnieje charytatywne dla walczącej o życie świdnickiej nauczycielki

0

Świdnicka nauczycielka, żona policjanta Beata Łotarewicz zmaga się z agresywnym rakiem piersi, który mimo operacji zaatakował kręgosłup, biodra, kości udowe, żebra, kości czaszki oraz płuca. Kobieta nadzieję na odzyskanie zdrowa widzi w próbie weryfikacji materiału pooperacyjnego. Mieszkankę Świdnicy w dalszych badaniach i leczeniu będzie można wesprzeć na turniejach charytatywnych 10 marca w Witoszowie Dolnym i w Strzegomiu.

Akcje charytatywne dla walczącej o zdrowie Beaty Łotarewicz zorganizowali policjanci oraz nauczyciele z powiatu świdnickiego. Zbiórki na badania i dalsze leczenie świdniczanki będą prowadzone podczas turniejów – piłki nożnej w hali w Witoszowie Dolnym oraz siatkówki w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Strzegomiu. Oba wydarzenia rozpoczną się 10 marca o godz. 9.00. Koszt cegiełki wyniesie 10 zł. Będzie ona upoważniała do wzięcia udziału w losowaniach nagród.

52-letnia Beata Łotarewicz, żona emerytowanego policjanta, nauczycielka w Zespole Szkół Specjalnych w Świdnicy zmaga się z agresywnym rakiem piersi od dwóch lat. – Od momentu diagnozy przeszłam operację oszczędzającą piersi z całkowitą limfadenektomią pachową prawostronną, chemioterapię i radioterapię. Niestety w moim przypadku w niedługim czasie po operacji nastąpiła wznowa choroby, która rozsiała się właśnie w kościach i do płuc, czemu towarzyszy ból i cierpienie zarówno fizyczne, jak i psychiczne – przedstawia walkę z chorobą świdniczanka.

Kobieta przyjmuje leki w ramach dalszej chemioterapii oraz leki wzmacniające układ kostny przy jednoczesnym zażywaniu silnych leków przeciwbólowych. – Ze względu na specyfikę i przebieg choroby okazało się, że jestem pacjentem o prawie potrójnie ujemnym typie raka w odniesieniu do statusów receptorów: (HER2 -0, receptorów progesteronowych – 0%, receptorów estrogenowych – 5%) – tłumaczy. Nauczycielka i jej mąż na własny koszt zamierzają wykonać kolejne badania. – Podjęłam próbę weryfikacji materiału pooperacyjnego pod kątem ekspresji receptorów androgenowych, estrogenowych oraz EGFR (HER1). Badania te mogą być elementami dalszej diagnostyki i być pomocne w przypadku oporności na trwającą chemioterapię, a także pozwalają lepiej ocenić rokowanie i możliwości leczenia – wyjaśnia pani Beata.

Mieszkanka Świdnicy zbiera środki na pokrycie kosztów związanych z zakupem leków wspomagających leczenie onkologiczne, a także przeciwbólowych oraz na wyjazdy do specjalistów w dziedzinie onkologii klinicznej. Wsparcie finansową można przekazać za pośrednictwem strony programu SKARBONKA lub wpłacając środki na konto nr 24 2490 0005 0000 4600 5154 7831, w tytule przelewu należy wpisać numer identyfikacyjny 110737, po którym system informatyczny identyfikuje wpłaty.

Pomoc można ofiarować także przekazując 1% swojego podatku. Warunkiem zaliczenia wpłaty na rzecz realizacji pomocy jest rozliczenie podatku PIT, w którym podatnik wskaże w swoim zeznaniu podatkowym Fundację, jako organizację pożytku publicznego. Podatnik przekazuje 1% podatku, poprzez wpisanie numeru KRS Fundacji Alivia: 0000358654. Określenie celu szczegółowego: Program Skarbonka – Beata Łotarewicz, 110737.

/AN/
/materiały: Związek Policjantów Świdnica i Fundacja Alivia/

Poprzedni artykułSzare Wilczki tym razem poza podium
Następny artykułInwestycja przy Pogodnej miała pozostać tajemnicą?