Strona główna Sport Siatkówka Szare Wilczki tym razem poza podium

Szare Wilczki tym razem poza podium

0

Z piątym miejscem wrócili chłopcy ŚKPR-u Świdnica z bardzo mocno obsadzonego turnieju Poddębice Cup 2018. Wygrała Anilana Łódź przed Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski i Zagłębiem Sosnowiec.


Rozgrywany w trzech kategoriach wiekowych turniej odbył się od 23 do 25 lutego. W turnieju chłopców (rocznik 2005 i młodsi) wystartowało dwanaście zespołów. – W sumie wygraliśmy sześć z ośmiu meczów. Szkoda ćwierćfinałowej przegranej 12:13 z Grodkowem, bo to zadecydowało, że nie zagraliśmy o medale. Porażka trochę na własne życzenie – nie wykorzystaliśmy trzech rzutów karnych. Poza tym mieliśmy kłopoty kadrowe. Z powodu chorób nie pojechały z nami „skrzydła”, a już na turnieju kontuzja dopadła Kornela Dziedzica, a choroba Antka Szporko – komentuje trener Tomasz Szporko.

Młodzi świdniczanie wygrali 19:9 i 17:9 z PMOS Chrzanów, 14:8 z BAT Kartuzy, 9:3 z TROPS Poddębice, wygrali 13:8 oraz ulegli 10:14 Samborowi Tczew oraz przegrali 12:13 z Olimpem Grodków. Najlepszym zawodnikiem ŚKPR-u uznano obrotowego Ksawerego Włostowskiego.

ŚKPR: Pajdała, Wiktor – Myśliński, Królak, A. Szporko, Buczma, Włostowski, Michalski, Wieczorek, Markowski, Dziedzic, Gusiacki, Dąbrowski, Madziara

/ŚKPR/

Poprzedni artykuł„Przyjazne dusze” na deskach świdnickiego teatru [ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU]
Następny artykułTurnieje charytatywne dla walczącej o życie świdnickiej nauczycielki