Strona główna Konkursy „Przyjazne dusze” na deskach świdnickiego teatru

„Przyjazne dusze” na deskach świdnickiego teatru [ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU]

0

W niedzielę 4 marca po raz kolejny na deskach świdnickiego teatru zagoszczą aktorzy Wrocławskiego Teatru Komedia. Tym razem zaprezentują się w spektaklu Pam Valentine „Przyjazne dusze”. O tym, że warto wybrać się na propozycje, z którymi odwiedzają nasze miasto, publiczność przekonała się już niejednokrotnie.

Sztuka „Przyjazne dusze” w reżyserii Wojciecha Dąbrowskiego we Wrocławskim Teatrze Komedia miała swoją premierę 13 kwietnia 2007r. Świetny tekst i wspaniała obsada (wśród aktorów zobaczymy m.in. Emilię Krakowską) gwarantują rozrywkę na najwyższym poziomie.

Opis spektaklu:
Do urokliwego domu pod Londynem, będącego właśnie do wynajęcia, wprowadza się młoda para, Mary i Simon. Ona – ciepła, dobra, kochająca swego męża dziewczyna. Jest w ciąży. On – początkujący pisarz powieści kryminalnych. Poprzednimi właścicielami domu byli, tragicznie zmarli Jack i Suzie. W spektaklu obserwujemy ewolucję stosunku duchów – Jacka i Suzie do młodych: Mary i Simona. Z czasem duchy orientują się, że młoda para reprezentuje sobą to czego im, którzy ze świata odeszli, nie udało się na ziemi zrealizować. Postanawiają im pomóc, przy wsparciu Anioła Stróża.
Wzruszająca komedia romantyczna, która pobudza do refleksji nad przemijaniem ale czyni to w sposób jasny, wesoły i bardzo szlachetny.

„Przyjazne dusze” będą grane w Świdnickim Ośrodku Kultury 4 marca o godz. 20:00. Bilety można kupić w sekretariacie Świdnickiego Ośrodka Kultury (Rynek 43, boczne wejście), w Galerii Fotografii (Rynek 44) oraz na stronie internetowej ŚOKu. Dwoje naszych czytelników pani Joanna Kaczkowska oraz pan Bartosz Biros otrzymują od portalu Świdnica24 pojedyncze zaproszenia na spektakl. Pytanie konkursowe dotyczyło przedstawień, z którymi w Świdnicy gościł Wrocławski Teatr Komedia, były to „Boeing, boeing”, „Pomoc domowa” i „Szalone nożyczki”. Gratulujemy!

/red./

Poprzedni artykułZabytki sakralne odzyskują blask… dzięki parafianom [FOTO]
Następny artykułSzare Wilczki tym razem poza podium