Strona główna 0_Slider Świdnica od podwórza – odc. IV

Świdnica od podwórza – odc. IV [FOTO]

0

Zachwyca od frontu, ale za „kulisami” tak pięknie już nie jest. Tuż „za plecami” świdnickiego Rynku przechodnie zobaczą wielki parking, kubły na śmieci, ruiny, bohomazy na odrapanych ścianach i budynki do wyburzenia. Trzeba jednak docenić takie miejsca, gdzie mieszkańcy wkładają swoje serce, czas i pracę, aby wyglądały one miło dla oka. Zapraszamy na spacer po kolejnych świdnickich podwórzach.

W dzisiejszym odcinku zaglądamy za fasady bloków i kamienic między Rynkiem 19-29 a ulicami Łukową, Różaną i Trybunalską.

Rynek 19-29 – ul. Różana

Kiedyś ogromne podwórko nieopodal Rynku. Teraz największy parking w centrum miasta. Samochody stoją na prawie całej jego powierzchni. Mimo to najczęstszym znakiem, jaki możemy na nim zobaczyć jest „Zakaz parkowania”. Pozostałą część podwórza zajmują nieużytki oraz budynek z czerwonej cegły, przeznaczony do rozbiórki.

Ul. Długa 2-4 – Trybunalska 2-10

Niewielkie podwórko pomiędzy budynkami. Chroni je brama. Gdy przedrzemy się już przez zabezpieczenia widzimy kojec, w którym powstało śmietnisko, elewację będącą w nie najlepszym stanie oraz trzepak z dodatkowym miejscem wypoczynku stworzonym z foteli samochodowych.

Ul. Różana 7 – Trybunalska 12-14

Podwórko oddziela się od pozostałych murem. Mimo niesprzyjającej pory roku wygląda na zadbane. Z relacji mieszkańców słyszymy, że w lecie rozkwita i tworzy idealne miejsce do wypoczynku.

/Zdjęcia i tekst: Artur Ciachowski/

Poprzedni artykułMagiczno-Akrobatyczne Show w Świdnicy! [ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU]
Następny artykułSzalony mecz w Łodzi. Wygrana ŚKPR-u