Strona główna 0_Slider Co? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz imprez

Co? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz imprez

0

Wystawa fotografii Kościołów Pokoju w Świdnicy i w Jaworze, show magiczno-akrobatyczne w Teatrze Miejskim, spektakl familijny „Władca skarpetek” czy mecze piłki nożnej i ręcznej. Podpowiadamy, co można robić w ten weekend.

Wystawa w Muzeum Dawnego Kupiectwa

16 lutego w Muzeum Dawnego Kupiectwa zaplanowano otwarcie nowej wystawy. Zostaną na niej zaprezentowane fotografie Kościołów Pokoju w Świdnicy i w Jaworze. Zdjęcia obrazujące piękno architektury zabytków wykonał Franciszek Grzywacz. – Jestem zamiłowany w urokliwym Dolnym Śląsku. Bogactwo tej przestrzeni w różnorodne krainy geograficzne i zabytki będzie dla mnie zawsze odkrywaniem czegoś nowego. Fotografuję od szkoły podstawowej. Po warszawskiej Wyższej Szkole Fotografii robienie zdjęć stało się moim zawodem, który wykonuję do dzisiaj. Moje prace były na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych, szczególnie Legnickiego Klubu Fotograficznego – pisze o sobie fotograf.

Wernisaż wystawy „Z DREWNA I GLINY… Kościoły Pokoju w Świdnicy i Jaworze w fotografii Franciszka Grzywacza”  odbędzie się o godz. 18.00. Ekspozycje będzie można oglądać do do 18 marca.

Magiczno-akrobatyczne show w Teatrze Miejskim

Podczas godzinnego widowiska publiczność spotka się z różnorodnymi formami akrobatyki, gimnastyki z elementami tańca, cyrku, a także magii i iluzji. Zaprezentują się młodzi, utalentowani artyści, którzy swoje życie oddali pasji. Artyści mają za sobą wiele występów w Polsce, a także poza granicami naszego kraju. Po raz pierwszy wyruszają w trasę po ośrodkach kultury, a jednym z miast, w którym zrobią istne show, jest Świdnica. Wydarzenie zaplanowano 16 lutego o godz. 18.00 w Teatrze Miejskim w Świdnicy. Bilety jeszcze są dostępne. Cena wstępu 30 zł.

Pokaz magii i iluzji w Białej Damie

W sobotę 17 lutego o godz. 19.00 Multipub Biała Dama zaprasza na spotkanie z utalentowanym mentalistą. Adrian Rajczakowski jest laureat V Dolnośląskiej Gali Talentów. Twórca kanału Theory67 w serwisie YouTube, który zrzesza prawie 9 000 stałych widzów i cieszy się się uznaniem wielu adeptów sztuki iluzji oraz zawodowych iluzjonistów. Jego filmy o tematyce iluzjonistycznej zostały obejrzane ponad 1 000 000 razy. Na swoim koncie ma ponad 200 pokazów na terenie całej Polski, podczas których zgromadził ponad 50 000 publiczności. Jest jednym z kilku polskich mentalistów oraz autorem scenicznego spektaklu mentalistycznego utrzymanego w stylistyce teatralnej pt. „ERGO SUM”.

Rezerwacje stolików na minimum 4 osoby przy zakupie biletów: 10 zł w przedsprzedaży / 15 zł w dniu imprezy. Szczegóły znajdziesz TUTAJ.

Turniej piłkarski JAKO Polonia-Stal Świdnica Cup

W sobotę 17 lutego w hali sportowej w Witoszowie Dolnym odbędą się kolejne rozgrywki w ramach Turnieju piłkarskiego JAKO Polonia-Stal Świdnica Cup. W sobotę w szranki staną piłkarze z rocznika 2010, natomiast w niedzielę walkę stoczą zawodnicy z rocznika 2006. Turnieje zaplanowano w godzinach od 8.30 do 14.30.

Piłkarski sparing

Na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Świdnicy 17 lutego zaplanowano piłkarski sparnig –MKS Polonia-Stal Świdnica (IV liga – grupa wschodnia) – Mechanik Brzezina (wrocławska klasa okręgowa). Rozgrywki rozpoczną się o godz. 12.00.

Mecz piłki ręcznej

Na Hali Zawiszów w Świdnicy 17 lutego odbędzie się mecz I ligi piłkarzy ręcznych: ŚKPR Świdnica – KSSPR Końskie. Rozgrywki rozpoczną się o godz. 18.00.

Spektakl familijny w Teatrze Miejskim

W niedzielę 18 lutego o godz. 16.00 w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury odbędzie się spektakl familijny „Władca skarpetek ”, w reżyserii i według scenariusza Jacka Timingeriu. Przedstawienie w wykonaniu wałbrzyskiego Teatru Lalki i Aktora skierowane jest do dzieci od 3 roku życia.

Czy zdarzyło się wam kiedyś odkryć przy porannym ubieraniu, że druga skarpetka z pary zniknęła i nie chce się znaleźć? Co mogło się z nią stać? Czyżby ktoś ją na złość schował? A może nawet ukradł? Czy to krasnoludki podkradają w nocy skarpetki i robią sobie z nich czapeczki? Może zginęła w praniu, pożarta przez pralkę? A może to Władca Skarpetek? Na te pytania musi sobie odpowiedzieć mały Jaś, który właśnie zgubił skarpetkę.

Przedstawienie  to nie tylko spotkanie z roztańczonymi i rozśpiewanymi przedmiotami codziennego użytku. To także podróż przez świat pełen intrygujących dźwięków, rytmów i muzyki, które towarzyszą bohaterowi oraz widzom przez cały spektakl.

Są jeszcze dostępne bilety za 11 zł na balkonie.

/Zebrała: AN/

Poprzedni artykułPosterunek policji w Słotwinie podsumuje działalność [FOTO]
Następny artykułRewitalizacja parku i dzielnicy Graby w Strzegomiu już wkrótce