Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Posterunek policji w Słotwinie podsumuje działalność

Posterunek policji w Słotwinie podsumuje działalność [FOTO]

0

Po pół roku działalności posterunek policji w Słotwinie podsumowuje stan bezpieczeństwa na terenie gminy Świdnica. Oprócz władz gminy Świdnica, radnych i sołtysów w spotkaniu udział wzięli komendant KPP w Świdnicy Andrzej Dobies oraz policjanci.

Posterunek w Słotwinie działa od czerwca 2017 roku. Przez pół roku swojego funkcjonowania placówki funkcjonariusze nałożyli łącznie 104 mandatów karnych, a w tym 44 mandaty karne zostały nałożone na sprawców naruszających przepisy bezpieczeństwa i porządek w komunikacji, a także przeprowadzili ogółem 758 interwencji.

Policjanci posterunku w Słotwinie zatrzymali 28 sprawców na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa, w tym m.in. 3 osoby odpowiedzialne za kradzieże, 10 nietrzeźwych kierowców,  8 osób posiadających środków narkotyczne i 7 za inne wykroczenia (zakazy, groźby). W wyniku przeprowadzonych czynność zatrzymano również 8 osób poszukiwanych przez Sądy i Prokuratury, 25 osób do wytrzeźwienia oraz odzyskano mienie o wartości 12 tys. zł.

W ramach realizacji programów z zakresu prewencji kryminalnej policjanci przeprowadzili 8 spotkań, pogadanek w przedszkolach i w szkołach z dziećmi i młodzieżą. Jeszcze w marcu ruszy cykl spotkań z seniorami, aby podnieść świadomość i wzmocnić czujność osób starszych przed metodami stosowanymi przez oszustów.

Posterunek Policji w Słotwinie powstał w budynku świetlicy wiejskiej, która należy do gminy Świdnica. Jego uroczyste otwarcie nastąpiło 11 grudnia 2017 r. z udziałem kierownictwa Komendy Głównej Policji w Warszawie, Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, Komendy Powiatowej Policji, władz gminy i powiatu świdnickiego.

Cieszę się, że po wielu latach starań udało nam się uruchomić posterunek policji w Słotwinie. Po raz pierwszy mogę zapoznać się ze szczegółowymi statystykami odnoszącymi się tylko do gminy Świdnica. Do tej pory zdarzenia na terenie 33 sołectw były rejestrowane wspólnie z miastem, co nie dawało pełnego obraz danej sytuacji. Z pewnością statystki opracowane w kolejnych miesiącach wskażą te miejscowości, które wymają jeszcze większego zaangażowania i pracy pod względem liczby patroli i działań prewencyjnych – mówiła wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek.

W nowym posterunku pełni służbę 6 funkcjonariuszy: kierownik, trzech dzielnicowych i dwóch policjantów służby patrolowej. Komendant Powiatowy Policji w Świdnicy mianował na stanowisko kierownika posterunku asp. sztab. Arkadiusza Borkowskiego, który dotychczas pełnił służbę w Wydziale Dochodzeniowo-Śledczym Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy. Zespół dzielnicowych tworzą: Adam Kłyszejko, Michał Kopaczewski oraz Łukasz Pluta, a w patrolu pracują: Grzegorz Matejko i Paweł Janiszewski. Jak podkreślał komendant powiatu, będziemy dążyć aby został zwiększony skład osobowy posterunku w Słotwinie do 10 funkcjonariuszy, jednak jak każda tego typu placówka w Polsce odnotowuje braki kadrowe, spowodowane brakiem zainteresowań pracą w policji.

/Janusz Waligóra, rzecznik prasowy UG Świdnica/

Poprzedni artykułElektroniczne tablice z rozkładem staną na przystankach
Następny artykułCo? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz imprez