Strona główna 0_Slider Co? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz imprez

Co? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz imprez

0

Giełda Minerałów w Galerii Świdnickiej, pokaz i warsztaty taneczne w Żarowie, koncert county-rock w Klubie Bolko, spektakl alchemików na bis czy turniej piłkarski. Podpowiadamy, co można robić w ten weekend.

Warsztaty i pokaz taneczny

Żarów na obcasach zaprasza wszystkie panie do Gminnego Centrum Kultury i Sportu na wyjątkowy wieczór. Najpierw odbędą się warsztaty taneczne, które poprowadzi Agata Szmigrodzka. Z wykształcenia historyk sztuki, pedagog i pracownik socjalny. Z zawodu instruktorka tańca, z pasji tancerka i pisarka. Od 11 lat prowadzi zajęcia taneczne flamenco, tańca orientalnego oraz tańców w kręgu. Jest autorką wielu spektakli i pokazów nie tylko tanecznych.

Po warsztatach zaplanowano pokaz tańca oraz polskie piosenki w wykonaniu  Elwiry Kozak. Wszystkie chętne do wspólnej zabawy panie organizatorzy zapraszają 9 lutego o 18.00 do sali kameralniej Gminnego Centrum Kultury i Sportu ( I piętro).

Koncert w Klubie Bolko

 9 lutego o godz. 20.00 w Klubie Bolko w Świdnicy odbędzie się koncert laureatów w przeglądu Truskawka 2012 – Johnny Trzy Palce.

Johnny Trzy Palce to redneckowski klimat, energetyczna muzyka i historie przesycone czarnym humorem. To mieszanina country i rocka, sowicie zakrapiana i doprawiona bezkompromisowymi polskimi tekstami. To muzyka niepokorna – czasami wulgarna, ale też zabawna – obok której nie można przejść obojętnie.

Cena biletu: 5 zł.

Giełda minerałów w Galerii Świdnickiej

W Galerii Świdnickiej 10 i 11 lutego zaplanowano Giełdę Minerałów. Podczas wydarzenia będzie można podziwiać wiele interesujących okazów jak np. minerały Dolnego Śląska w tym: Ametysty, Kalcyty, Kwarce, Jaspisy oraz ciekawe Agaty z Krainy Wygasłych Wulkanów. Nie zabraknie również skamieniałości z Jury Krakowsko – Częstochowskiej oraz kolekcjonerskich okazów Septarii Syderytowych, jak i zachwycających oko muszli morskich, koralowców oraz skamieniałych amonitów.

Na imprezie będzie można znaleźć również niepowtarzalną biżuterię z kamieni np. szmaragdów, rubinów czy też szafirów,  robioną ręcznie przez wystawców i charakteryzującą się  bogatym wzornictwem. Wśród rękodzieła znajdziemy: minerały łączone z naturalnymi produktami typu muszla, drewno, konopie czy też len oraz wyroby z kamienia jak ozdobne jaja, świeczniki, czy wazony. Urokiem oczarują również kolorowe Czaroity z Rosji, Geody Ametystowe z Brazylii czy też Piryty z Peru.

Turniej piłkarski JAKO Polonia-Stal Świdnica Cup

W sobotę 10 lutego i w niedzielę  11 lutego w hali sportowej w Witoszowie Dolnym odbędą się kolejne rozgrywki w ramach Turnieju piłkarskiego JAKO Polonia-Stal Świdnica Cup. W sobotę w szranki staną piłkarze z rocznika 2007, natomiast w niedzielę walkę stoczą zawodnicy z rocznika 2006. Turnieje zaplanowano w godzinach od 8.30 do 15.00.

 Turniej Szachowy w Strzegomiu

Piłkarski sparing

Na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Świdnicy 10 lutego zaplanowano piłkarski sparnig – Polonii-Stal Świdnica – Zachód Sobótka. Rozgrywki rozpoczną się o godz. 12.00.

Wystawa „Broni i Militariów”

Godziny otwarcia instytucji znajdziesz TUTAJ.

Wystawa w Wieży Ratuszowej

Każdy z uczniów bawiąc się barwami, materiałami oraz przedstawieniem form, poszukiwał swojego własnego, unikatowego stylu. Jaki efekt osiągnęli? O tym będzie można przekonać się już w sobotę 10 lutego o godz. 16.00 na wystawie ich prac w Wieży Ratuszowej w Świdnicy. Wstęp na wernisaż bezpłatny.

Spektakl alchemików na bis

Na życzenie widzów dorośli alchemicy jeszcze raz wyjdą na scenę i zagrają jubileuszowy spektakl QUI PRO QUO na bis. Dwa przedstawienia zaplanowano w niedzielę o godz. 17.00 i 19.30. Pozostały jeszcze bilety na teatralne wydarzenie o godz. 19.30.

W naszym przedstawieniu oferujemy Widzom „cicer cum caule” (groch z kapustą) zamiast szampana i kawioru serwowanego na okrągłą rocznicę. Czyli coś za coś. Artystyczne menu jest różnorodne, a także odważnie przyrządzone, bo i przaśno-swojskie, a przy tym wytwornie-wytrawne. Klimaty rodem z przedwojennej „Adrii” splatają się z rustykalnymi akcentami, bo tak jest ciekawiej. Wykonawcy mówią, rapują, śpiewają, melorecytują, a i tanecznie pląsają. W naszej śpiewogrze narasta napięcie w relacjach damsko-męskich, bo trójdzielny spektakl odsłania znane wszystkim gierki i podchody obu płci. Mieszają się konwencje, stylistyki i kanony estetyczne – opisują widowisko alchemicy.

Cena wstępu: 10 zł. Bilet można kupić TUTAJ.

/Zebrała: AN/

Poprzedni artykułMiędzynarodowa zima w Krzyżowej [FOTO]
Następny artykułMiał ponad 210 porcji marihuany. Twierdził, że na własny użytek [FOTO]