Strona główna 112 Miał ponad 210 porcji marihuany. Twierdził, że na własny użytek

Miał ponad 210 porcji marihuany. Twierdził, że na własny użytek [FOTO]

3

Policjanci z Komisariatu Policji w Świebodzicach zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o posiadanie środków odurzających. Funkcjonariusze zabezpieczyli około 43 gramy marihuany, z której można by uzyskać ponad 210 porcji handlowych narkotyku. 32-latek zapewniał, że miał ją na własny użytek.

Policjanci Zespołu Kryminalnego i Zespołu Prewencji Komisariatu Policji w Świebodzicach w wyniku podjętych czynności zatrzymali 32-letniego mieszkańca powiatu świdnickiego podejrzanego o posiadanie środków odurzających. W trakcie przeszukania pomieszczeń należących do mężczyzny, funkcjonariusze ujawnili w mieszkaniu na stoliku przy telewizorze plastikowe pudełko z marihuaną. Mężczyzna posiadał ponad 210 porcji tego narkotyku. 32-latek został zatrzymany. W trakcie przesłuchania powiedział policjantom, iż narkotyk miał jedynie na własny użytek.

Policjanci prowadzą dalsze czynności w tej sprawie. O losie mężczyzny zdecyduje Sąd.

W świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomani, za posiadanie narkotyków grozi do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel narkotykami zagrożony jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

/oficer prasowy KPP w Świdnicy Magdalena Ząbek/

Poprzedni artykułCo? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz imprez
Następny artykułWystawa „Zabawa Formą” w Wieży Ratuszowej