Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Międzynarodowa zima w Krzyżowej

Międzynarodowa zima w Krzyżowej [FOTO]

0

Od 5 lutego w Krzyżowej realizowany jest międzynarodowy skierowany do młodzieży. Bierze w nim udział 60 młodych ludzi z Polski, Niemiec i Czech, którzy maja okazję wspólnie ze sobą pracować i wymieniać swoje doświadczenia.


„Zima w Krzyżowej” to kontynuacja międzynarodowego projektu „Hands in action” i potrwa do 10 lutego. W zajęciach uczestniczą dwie grupy – starsza w wieku 13-17 lat i młodsza – 8-12 lat. Uczestnicy spotkania nie tylko pochodzą z różnych krajów, ale mają również odmienne doświadczenia rodzinne – część z nich na co dzień przebywa w domach dziecka, rodzinach zastępczych lub ma za sobą trudne przejścia życiowe.

Anna Rzym, koordynatorka projektu z Międzynarodowego Domu Spotkań Młodzieży podkreśla wyjątkowość tego projektu. – Przez te kilka dni w Krzyżowej spotyka się młodzież o bardzo różnych doświadczeniach. Początkowo, my opiekunowie, ale także sami uczestnicy, muszą pokonywać bariery, dystans, jaki dzieli te trochę różne światy. Pomaga w tym wspólna praca, możliwość wyrażania emocji poprzez działania artystyczne. Okazuje się, że komunikować można się na różne sposoby, a różnice nie przeszkadzają by dobrze się razem bawić. Pod koniec projektu widać, jakie efekty daje nasza praca. Tym bardziej cieszymy się, gdy młodzież chce do nas wracać w kolejnych latach – mówi Anna Rzym.

W programie projektu zaplanowano zajęcia integracyjne, animacje językowe, warsztaty artystyczne, gry grupowe, a także wycieczkę. Grupa na co dzień będzie przebywać w historycznym otoczeniu, a zajęcia odbywają się w odremontowanych zabudowaniach XVII-wiecznego kompleksu pałacowo-folwarczenego. Opiekę programową nad projektem sprawują koordynatorzy z Międzynarodowego Domu Spotkań Młodzieży w Krzyżowej.

/Fundacja „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego/

Poprzedni artykułSamochód uderzył w drzewo [FOTO]
Następny artykułCo? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz imprez